Експерт: Нинішнє падіння курсу гривні не стало несподіваним


Експерт: Нинішнє падіння курсу гривні не стало несподіваним

Падіння курсу гривні, що спостерігається останнім часом, не стало несподіваним.

Таку думку РБК-Україна висловив аналітик інвестиційної групи "Сократ" Михайло Сальников.

При цьому він нагадав, що раніше більшість вітчизняних експертів попереджали про те, що в серпні-вересні в Україні матиме місце зростання курсу долара. "Тобто це не стало несподіванкою - у нас є виплати з евробондів в серпні-вересні, потім у нас починаються виплати з синдикованих кредитів, крім того скоро почнеться закачування газу до підземних сховищ. Тобто це все збільшує попит на долар і його курс починає рости", - сказав експерт.

При цьому Сальников відзначив, що попит на іноземну валюту викликаний також і психологічним чинником. "Оскільки це зростання було очікуваним, то політика багатьох українських інвесторів, як приватних, так і корпоративних була побудована на тому, що до серпня сидіти в гривні і отримувати високі відсотки за гривневими активами, а потім виходити в кеш і переходити в долар", - вважає він.

Коментуючи дії Національного банку на міжбанківському валютному ринку експерт підкреслив, що якби НБУ зараз би почав активно підтримувати гривну, то курс би не падав. "Зараз гривна є переоціненою, девальвація неминуча і НБУ вирішив не виходити на ринок.

Тобто такі дії НБУ є достатньо прогнозованими в контексті того що раніше НБУ поступав також, коли гривна була переоцінена", - сказав він, додавши, що справедливий курс вітчизняної валюти на сьогоднішній день складає 8,50-9,0 грн/дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua