НБУ буде визначати розмір дисконтної ставки, орієнтуючись на прогнозований рівень інфляції


НБУ буде визначати розмір дисконтної ставки, орієнтуючись на прогнозований рівень інфляції

Національний банк України (НБУ) відкоригував основні принципи розрахунку розміру облікової ставки, переорієнтувавшись на прогнозований рівень інфляції.

Відповідне рішення закріплене постановою НБУ N415, текст якої розміщений на веб-сайті Верховної Ради: документ набирає чинності з 20 вересня 2009 року.

Постанова прийнята з метою підвищення ролі відсоткової політики Нацбанку в управлінні грошово-кредитним ринком.

Відповідно до документа, облікова ставка буде підтримуватися на позитивному рівні щодо прогнозного рівня інфляції, тоді як діючий принцип передбачає її підтримку на позитивному реальному рівні щодо інфляції.

Постанова також змінює перелік факторів, які враховуються при визначенні обікової ставки: у нього внесені, серед іншого, рентабельність основних галузей економіки; фактичний і прогнозований рівень реального валового внутрішнього продукту; розмір дефіциту державного бюджету і джерела його покриття. Крім того, при ухваленні відповідного рішення НБУ буде враховувати розмір платіжного і торговельного балансів.

Нацбанк також установив обмеження за розміром ставок за кредитами "овернайт".

"Облікова ставка за кредитом "овернайт" без забезпечення (бланкового) є найвищою обліковою ставкою Нацбанку і установлюється на тендерній основі в розмірі не нижче, ніж облікова ставка Нацбанку, плюс п'ять відсоткових пунктів. Відсоткова ставка за кредитами "овернайт" під забезпечення встановлюється в розмірі не нижче, ніж облікової ставка НБУ, плюс три відсоткових пункти", - говориться в документі.

Постанова також передбачає, що обілкова ставка за кредитами, які надані банкам у випадку реальної загрози стабільності їх роботи, установлюється в розмірі середньозваженої обліковї ставки рефінансування, розрахованої за останні 30 днів.

У той же час, відповідно до постанови, облікова ставка за пролонгованими кредитами установлюється на рівні облікової ставки, визначеної в кредитному договорі, плюс один відсоткових пункт.

Як повідомлялося, облікова ставка НБУ встановлена на рівні 10,25%, тоді як ставка за бланковими кредитами "овернайт" - на рівні 17%, а ставка за кредитами "овернайт" під забезпечення - 15,5%. Нацбанк пішов на зниження облікової та інших "робочих" ставок у серпні поточного року: високий рівень ставок НБУ критикувала прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Інфляція в Україні в січні-липні-2009 склала 8,5%, а за останні 12 місяців - 15,5%. Уряд зберігає офіційний прогноз інфляції 2009 року на рівні 9,5%. Однак Нацбанк заявив, що має намір боротися за утримання динаміки споживчих цін цього року на рівні до 13%, що відповідає прогнозам Міжнародного валютного фонду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua