НБУ вважає некоректними заяви Мінфіну про затримку підготовки держбюджету-2010 через нерозробку прогнозу курсу гривні


НБУ вважає некоректними заяви Мінфіну про затримку підготовки держбюджету-2010 через нерозробку прогнозу курсу гривні

Національний банк вважає некоректними заяви Міністерства фінансів про затримку з підготовкою державного бюджету на 2010 рік через нерозробку Нацбанком прогнозу середньорічного обмінного курсу гривні на 2010.

Про це сказано в повідомленні НБУ.

"У міжнародній практиці відсутні єдині стандарти щодо відповідальності за розробку прогнозу обмінного курсу при складанні бюджету... Відповідальними за розробку макроекономічних допущень, у тому числі щодо обмінного курсу, можуть бути міністерства фінансів (різних) країн", - сказано в повідомленні.

НБУ підкреслює, що в країнах із плаваючим режимом обмінного курсу центральні банки прогнозують курс як допущення, використовуване в прогнозних моделях, однак така інформація має закритий, конфіденційний характер.

У разі, якщо така інформація оприлюднюється, то вона має вигляд діапазону прогнозних значень із різним ступенем імовірності.

"Прикладом є віялові діаграми Банку Чехії", - сказано в повідомленні.

НБУ підкреслює, що в умовах режиму змінного курсу сам курс не є цільовим орієнтиром, при цьому ані центральний банк, ані інші держустанови не беруть на себе зобов'язань підтримувати його на прогнозованому рівні.

"У світовій практиці повноваження центральних банків щодо участі в розробці макроекономічних прогнозів при складанні бюджету обмежені", - сказано в повідомленні.

Нацбанк також зазначає, що при взаємодії з Мінфіном він дотримується загальноприйнятої світової практики та міжнародних стандартів.

Раніше Мінфін заявляв про затримку підготовки держбюджету-2010 через нерозробку Нацбанком прогнозу курсу гривні на наступний рік.

Як повідомляло агентство, банкіри пов'язують подальшу динаміку зміни курсу гривні на міжбанку з діями Національного банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua