Індекси Європи в середу падають через перехід ринку акцій КНР в "ведмежу" фазу


Європейські фондові індекси в середу падають через перехід ринку акцій Китаю в "ведмежу" фазу, повідомило агентство Bloomberg.

Значення Dow Jones Stoxx 600 з відкриття ринку опустилося на 0,4%.

Основний фондовий індекс КНР Shanghai Composite втратив за підсумками торгів у середу 4,3%. Падіння з найвищого рівня за 14 місяців, зафіксованого 4 серпня, становить 19,8%, під час торгів воно сягало 20,2%, що дозволило експертам оголосити про перехід Китаю до "ведмежого" ринку.

Падіння викликане побоюваннями, що китайський уряд згортає програму кредитування економіки, що може перешкодити її відновленню. Раніше влада КНР виділила 4 трлн юанів для підтримки економіки. Однак у липні обсяг допомоги економіці склав лише чверть від червневого показника.

"Ринки в усьому світі зросли на 60% порівняно зі своїми мінімальними значеннями, так що не варто дивуватися, що відбувається деяка корекція", - заявив Річард Куксон з HSBC Holdings Plc.

"Очікування, пов'язані зі зростанням у Китаї, здається, були перегрітими", - додав він, відзначивши, що "пожвавлення в США досить мляве".

Інвестори в цілому стурбовані тим, що уряди і центральні банки мають намір урізати пакети допомоги, призначеної для світової економіки.

Прибутки європейських компаній у другому кварталі обвалилися в середньому на 38%, при цьому менше половини результатів перевершили очікування аналітиків. У цей час відношення цін акцій компаній, які входять до розрахунку Stoxx 600, до їх прибутків становить 40,2 рази, що наближено до максимального рівня з 2003 року.

Вартість паперів Volkswagen знизилася під час торгів на 14% - до 144,3 євро. Німецькі ЗМІ повідомили, що Катар заплатить Porshe близько 80 євро за непривілейовану акцію Volkswagen і 63 євро - за привілейовану. "Це проливає світло на реалістичну вартість акцій Volkswagen", - заявив аналітик із франкфуртської Faireresearch Gmb&Co. Ганс-Петер Воднек.

У той же час котирування акцій ENRC зросли на 6,2%. Казахстанський сировинний холдинг, акції якого торгуються в Лондоні, повідомив про 59%-е зниження чистого прибутку за перше півріччя - до $553 млн. Це, однак, перевершило очікування аналітиків $315 млн.

Ціна паперів Telekom Austria AG піднялася на 5,4%, навіть незважаючи на падіння чистого прибутку в другому кварталі. Найбільша австрійська телефонна компанія повторила, що очікує отримання EBITDA поточного кварталу на рівні 1,9 млрд євро.

Котирування акцій SBM Offshore NV піднялися на 5,2%. Найбільший світовий виробник плавучих нафто- і газовидобувних платформ повідомив, який збільшив чистий прибуток у першому півріччі до $95,5 млн порівняно з $85,3 роком раніше.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:38 знизився на 7,72 пункту (0,29%) - до 2622,88 пункту.

Французький індекс CAC 40 втратив 0,35 пункту (0,01%) - до 3450,34 пункту.

Німецький DAX з відкриття ринку зменшився на 18,76 пункту (0,36%) і становив 5231,98 пункту.

У той же час британський FTSE 100 до 19:35 піднявся на 3,89 пункти (0,08%), склавши 4689,67 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua