"Нацкредит" беруть на поруки


"Нацкредит" беруть на поруки

1 вересня має вирішитися доля банку "Національний кредит", у якому зараз працює тимчасова адміністрація. За інформацією джерел "Ділової столиці”, на початку осені до складу акціонерів фінустанови повинен увійти новий інвестор, а частки нинішніх акціонерів будуть розмиті в результаті допемісії.

Акції нової емісії "Національного кредиту" викупить колишній перший заступник голови Партнер Банку Андрій Оністрат, який, пропрацювавши там менше року, 4 червня 2009 р. звільнився, а до цього шість років працював в Укрсоцбанку (з грудня 2002-го по жовтень 2008 р.).

"Офіційну заяву про входження нового акціонера в "Національний кредит", у якому наразі працює тимчасова адміністрація, буде оголошено лише після завершення допемісії та збільшення капіталу, що має бути повністю оформлено 31 серпня, але реально закінчиться, думаю, вже до 26 серпня", - прокоментувало ситуацію джерело в Нацбанку.

Обсяг допемісії складе 30 млн грн.: 120 тис. акцій за 250 грн. Як повідомили у фінустанові, діючі акціонери не мають наміру брати участі у викупі цінних паперів, усе отримає новий інвестор. Його частка після розміщення складе 51,65%. Станом на 1 липня найбільшими акціонерами "Нацкредиту" були Промінвестбанк - 34,7481% акцій, АСО "Вексель" - 31,5106% і колишній голова правління банку Павло Матвієнко - 10,9988%.

"Додаткова емісія розмиє частки існуючих акціонерів більш ніж удвічі - пропорційно розміру збільшення капіталу. Втім, проблем з існуючими акціонерами немає, міноритаріям запропонують викупити їх частки", - розповіла тимчасовий адміністратор "Національного кредиту" Олена Колос.

Поки що про це лише проводяться попередні переговори. "На сьогоднішній день ПІБу належить 34% акцій "Національного кредиту". Ми маємо намір повністю продати свій пакет інвесторові. І хоча офіційної пропозиції ще не одержували, та неофіційно називаються досить скромні суми: при номінальній вартості пакета 16 млн грн. йдеться лише про 2 млн грн." - проінформував "ДС" перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін.

За його словами, ПІБ на сьогодні не зацікавлений в акціях проблемної фінустанови. "Такий актив зовсім не працює, що не може нас влаштовувати. Крім усього іншого, "Національний кредит" орендує 24 майданчики в Промінвестбанку, причому за неринковими розцінками. Ми плануємо підвищити вартість цієї оренди, довівши її до ринкових параметрів", - говорить Юткін.

Як стало відомо "Діловій столиці", новому інвесторові "Нацкредиту" зараз пред'являють дві основні вимоги. "Це викуп додаткової емісії на 30 млн грн. і залучення депозитів на загальну суму 70 млн грн." - розповіла Олена Колос. Вона стверджує, що навіть після збільшення капіталу банку в ньому продовжить роботу тимчасова адміністрація НБУ і, як і раніше, буде діяти мораторій на задоволення вимог кредиторів. Нагадаємо, що тижнем раніше Нацбанк продовжив його на півроку - до 19 грудня 2009 р. "Вважаю, що потреба в мораторії зникне вже в середині осені", - завірила Колос.

На сьогоднішній день озвучуються різні прогнози щодо подальшої долі "Нацкредиту". За оптимістичними оцінками, стабілізувати його роботу вдасться вже до кінця 2009 р., за песимістичними - лише наприкінці першого півріччя 2010 р. У банку зараз три основні проблеми: картотека на рахунках, заборгованість перед кредиторами на 40 млн грн. (з ними ведуться переговори про реструктуризацію), а також неповернення за кредитами.

Як повідомили в "Національному кредиті", на 1 серпня загальний обсяг проблемних позик становить близько 65 млн грн. (близько 17% загального кредитного портфеля). "На п'ять найбільших боржників банку припадає понад 60% цієї суми, і з ними сьогодні ведеться робота. Всі позики підкріплені реальними заставами. Наше завдання зараз - реструктуризувати дану проблему, якщо ж гроші повернути не вдасться, станемо працювати над стягненням застав. До кінця року, за нашими оцінками, ми зможемо знизити рівень проблемної заборгованості до 10% кредитного портфеля. Щодо кредитів, що обслуговуються нормально, то там відбудеться підвищення ставок: ми не можемо утримувати збитковий портфель із середньою ставкою близько 18% річних при вартості ресурсів близько 22-23%", - розповіла Олена Колос.

У фінустанові висловлюють припущення, що збільшення капіталу "Нацкредиту" на 30 млн грн. буде недостатнім для вирішення всіх першочергових завдань банку. Їх може не вистачити навіть із урахуванням 93 млн грн. рефінансування, виділеного НБУ ще наприкінці липня. "Ми не відкидаємо, що банку знадобиться додаткове рефінансування. Якщо інвестори продовжать нарощувати капітал проблемної фінустанови і зможуть надати реальну програму її виходу з кризи, то вона, скоріше за все, буде надана, особливо в тому випадку, якщо почнуться виплати депозитів вкладникам", - повідомили в Нацбанку. Чергового збільшення капіталу "Національного кредиту" у відомстві Володимира Стельмаха очікують наприкінці 2009 - початку 2010 р. Причому чиновники допускають залучення в ряди акціонерів нових інвесторів.

Олена Лисенко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua