Експерт: Стрибок цін на цукор може привести до надлишків виробництва


Експерт: Стрибок цін на цукор може привести до надлишків виробництва

Стрибок цін на цукор на 85% цього року може спонукати аграріїв в усьму світі збільшити виробництво, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на керуючого директора LMC International Мартіна Тодда.

Розширення виробництва може викликати істотний надлишок цукру на світовому ринку в найближчі два роки, відзначає Тодд. LMC є консалтинговою компанією в сфері сільськогосподарських сировинних товарів.

Такої ж думки й директор відділу сільськогосподарських сировинних товарів Standard Chartered Bank Джон Рів. За його словами, ринок може продемонструвати ознаки "значного охолодження" на початку наступного року, коли з'являться перші прогнози щодо врожаю в Індії у 2010-2011 маркетингового року. Після підвищення цін вище 15 центів за фунт звичайно потрібен "значний розпродаж у наступних 18 місяців", відзначив Рів.

З початку червня вартість ф'ючерсів на цукор-сирець у Нью-Йорку, що торгуються найбільш активно, не опускалася нижче оцінки 15 центів за фунт, досягши 12 серпня максимального значення 23,33 цента за фунт. Однак дворічні ф'ючерси коштують приблизно на 6 центів менше - це свідчить про те, що трейдери очікують зниження цін.

Однак не всі трейдери впевнені, що котирування підуть униз. За даними Bloomberg, за останні п'ять місяців кількість опціонів на купівлю цукру з поставкою в березні за ціною 40 центів за фунт у Нью-Йорку збільшилася в шість разів.

Зростання цін може спровокувати розширення випуску цукру в Бразилії, що є найбільшим світовим виробником і експортером. Бразилія може збільшити виробництво цукрового очерету на 30 млн тонн - до 630 млн тонн у новому сільськогосподарському році, що почнеться в травні, прогнозує Міжнародна організація цукру (ISO).

В Індії, другого за розмірами світового виробника, зростання випуску цукру може скласти 52% - до 25 млн тонн в 2010-2011 р. з 16,5 млн тонн в 2009-2010 р.

Таїланд, що посідає друге за обсягами експорту місце, може підняти виробництво на 6,3% - до 7,64 млн тонн у новому сезоні, що починається в грудні, і ще на 10% наступного року. Експорт 2010 року також може вирости і скласти 5,74 млн тонн порівняно з 5,29 млн тонн цього року.

Австралія, третя за розмірами експорту країна, у новому сезоні, що почнеться в липні 2010 року, може збільшити виробництво на 250 тис. тонн із нинішніх 4,5 млн тонн.

Втім, відзначає Тодд, надмірні опади або посуха можуть зашкодити врожаям. Так, раніше в цьому році цукор подорожчав майже вдвічі, досягши 28-річного максимуму. Зростання цін було спровоковано найпосушливішим за останні 83 роки червнем в Індії, що є найбільшим споживачем, а також перевищенням в чотири рази норми опадів у Бразилії.

За прогнозом ISO, світовий попит на цукор може перевищити поставки на 5 млн тонн 2009-2010 р. після рекордного дефіциту в обсязі 7,8 млн тонн, зафіксованого роком раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua