Польща хоче будувати з Україною єврошляхи на гроші ЄС


Польща хоче будувати з Україною єврошляхи на гроші ЄС

Польща радить Україні звернутися до ЄС за фінансовою допомогою для впровадження швидкого залізничного сполучення до "Євро-2012".

Як сказала глава Бюро європейських фондів адміністрації Кракова Марія Бартошек в інтерв'ю "Німецькій хвилі", спільний українсько-польський проект зі спорудження єврошляхів може претендувати на фінансування ЄС:

"Можливість фінансування спільних польсько-українських проектів у рамках Євро-2012 залежить від бажання адміністрацій окремих міст і політики Єврофондів, але місцева влада має на це досить обмежений вплив. Такі інвестиції більше залежать від політичної волі урядів двох країн", - відзначила вона.

Директор Бюро співробітництва з єврофондами муніципалітету Вроцлава Томаш Соловей підкреслює:

"Проекти з розвитку інфраструктури, транспортних шляхів, комунікацій надзвичайно важливі, адже треба дивитися не тільки на чемпіонат, який відбудеться 2012 року, а набагато далі. Наблизити, інтегрувати регіони, які тільки претендують на вступ у ЄС, як наприклад, Україна, - теж стратегічне питання".

У той же час Соловей нагадує, що автостраду А4, яка буде вести від Кракова до кордонів України, Польща намагається добудувати саме за кошти Євросоюзу.

Польща і Україна мають два важливих транспортних проекти. Перший - прокладання шляхів євростандарту між Перемишлем та Львовом, що дозволило б курсувати експресу із Кракова або Вроцлава у Львів. Українські залізничники на нього вже погодилися.

У другому проекті мова йде про автоматичний перехід із широкої української колії на вузькі єврошляхи на маршруті Варшава-Київ, адже зараз така поїздка триває 16 годин.

Відповіді з української сторони дотепер немає, адже країнам доведеться інвестувати мільйони євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua