Зниження облікової ставки НБУ буде мати обмежений вплив на ринок


Зниження облікової ставки НБУ буде мати обмежений вплив на ринок

Зниження облікової ставки НБУ - це той монетарний інструмент, який як антикризовий захід, особливо під час очікуваної інфляції, досить успішно вже застосували центробанки багатьох розвинених країн - Великобританії, Канади, Швейцарії, Японії, США, ЄЦБ та ін. "Але на вітчизняному ринку облікова ставка носить скоріше індикативний характер і не є настільки дієвим антиінфляційним інструментом, як у США або Європі", - вважає голова Правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

На його думку, теоретично зниження рівня цього показника може вплинути на довгострокові депозитні продукти, прибутковість яких пов'язана з обліковою ставкою НБУ та орієнтація на які набирає популярності серед українських фінансових установ. Мова йде про зменшення вартості пасивної бази банків, а звідси - зниження процентних ставок по активних операціях, тобто кредитах, особливо довгострокових.

Крім того, прибутковість по деяких державних цінних паперах на вторинному ринку також залежить від облікової ставки, зниження якої буде сприяти подорожчанню таких активів, як ОВДП.

"Насправді я насамперед звернув би увагу на зміну вартості рефінансування для банків, а також на ставки overnight, зменшення рівня яких могло б реально свідчити про можливе зниження вартості грошей у банківському секторі. Сподіваємося, що ці кроки з боку регулятора стануть наступними", - відзначив Дмитро Гриджук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua