"Укрнафта" піднімає ринки


Українські фондові майданчики у вівторок продемонстрували позитивну динаміку

Індекс "Української біржі" виріс на 0,53% - до 1120,63 пункту, індекс ПФТС - на 1,11%, до 446,19 пункту. "Українські акції продемонстрували помірне зростання після відкриття на тлі позитивного початку торгів на європейських біржах. Внутрішньоденна негативна динаміка DJ Stoxx 600 відбилася на індексі УБ, якому все-таки вдалося закритися в плюсі", - відзначив стратег компанії Astrum Investment Management Костянтин Литвин.

"Незважаючи на активний початок, торговельний день у цілому був досить пасивним. Обсяги торгів знизилися в порівнянні з минулим тижнем, і в цілому котирування акцій залишилися без значних змін", - уточнив Павло Костромицький, трейдер інвестиційної компанії Phoenix Capital. Сприятлива статистика з Європи і США також не мала помітного впливу на ринок.

За словами аналітиків, єдиним двигуном ринку вчора, як і в понеділок, була "Укрнафта". "Котирування акцій "Укрнафти" продовжували активно рости завдяки новині про те, що компанія в найближчому майбутньому проведе збори акціонерів, де буде затверджена виплата дивідендів, - уточнив пан Костромицький. - Оскільки компанія входить в індексний кошик УБ і ПФТС, її зростання витягнуло ці індекси в зелену зону".

Крім "Укрнафти", найбільш ліквідними були акції Єнакіївського метзаводу (-0,76%) і "Азовсталі". Лідером зростання, як уже було сказано, стали папери "Укрнафти" (4,01%), лідером зниження - акції Ясиновського коксохіма (3,46%).

"Оскільки в останні дні виходила позитивна макроекономічна статистика з Європи та США, ринки одержали нові фундаментальні причини для зростання. У той же час літній сезон вносить свої корективи: переважає спекулятивний капітал, який робить ринки більш волатильними і непередбачуваними", - вважає Павло Костромицький.

При цьому, на думку Костянтина Литвина, враховуючи негативну динаміку європейських і американських ринків, можна чекати, що українські акції в середу знизяться. "Можливий навіть початок невеликої корекції одночасно з аналогічними процесами на глобальних фондових ринках", - вважає він.

Ольга Галицька

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua