Всі данські банкноти будуть замінені до 2011 року


Всі данські банкноти будуть замінені до 2011 року

Нова банкнота номіналом 50 крон /приблизно 8 дол/ надійшла в обіг сьогодні в Данії.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, до 2011 р будуть замінені всі данські кредитні квитки - 100, 200, 500 і 1000 крон.

Автори дизайну нових банкнот - відомі художники Карін Біргітте Лунд і Каспар Боннен. Єдиною умовою виграного ними конкурсу було включення в композицію всіх п'яти білетів державної скарбниці мотиву моста, що природно в країні, яка складається з 400 островів.

Центробанк стверджує, що попит на банкноти в Данії в цілому впав, однак не відомо, викликано це фінансовою кризою чи популярністю внутрішніх платіжних карток "Данкард".

Зміцнено і захист нових банкнот. Крім звичних водяних знаків і голограми, на них тепер уперше з'явиться хвилясте рельєфне "вікно", на зразок "чипа" у кредитній картці.

Проблем з фальсифікацією грошей у Данії значно менше, ніж в інших європейських країнах. Якщо в 2003 р з обігу було вилучено 1239 підроблених білетів державної скарбниці, то торік - лише 517. "У нас немає великих турбот з підробкою грошей, - сказав керуючий Національним банком Нільс Бернстейн, - але ми хочемо бути на крок попереду фальсифікаторів. Адже якщо виникнуть сумніви в надійності грошей, то люди відмовляться від них, і постраждає платіжна система в цілому".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua