За попередніми даними, ВВП Росії у ІІ кварталі впав на 10,9%


За попередніми даними, ВВП Росії у ІІ кварталі впав на 10,9%

Валовий внутрішній продукт Росії в II кварталі 2009 року впав на 10,9% у річному вирахуванні. При цьому відносно I кварталу поточного року ВВП РФ виріс на 7,5%.

Такі попередні дані містяться в опублікованих матеріалах Росстата.

З одного боку, II квартал вийшов провальним, як і I, якщо порівнювати в річному вирахуванні. Зате в поквартальному порівнянні у квітні-червні економіка продемонструвала помітний приріст.

Як вдалося економіці, "що хворіє", взяти таку планку, Росстат не повідомляє. Однак за більш ранніми оцінками Мінекономрозвитку відомо, що в червні вперше з жовтня минулого року відзначалася зупинка спаду ВВП або навіть невелике зростання - на 0,1% - проти зниження у квітні на 0,3% і в травні - на 0,5%.

Не виключено, що у цьому випадку вплив на позитивні показники ВВП в II кварталі мало число робочих днів. Січень і лютий за традицією не можуть похвалитися трудовим ентузіазмом. Країна в січні йде на тривалі святкові канікули, а лютий історично коротший від всіх інших місяців.

Раніше Мінекономрозвитку оцінило скорочення ВВП у першому півріччі до аналогічного періоду минулого року в 10,1%.

Поточний макроекономічний прогноз на поточний рік передбачає, що ВВП у другому півріччі скоротиться на 6,8%, а за підсумками року покаже спад на 8-8,5%. Що стосується III кварталу, то зростання ВВП відносно II кварталу прогнозується на рівні 1,8 %, а в IV кварталі зростання прогнозується на рівні 0,8 % у квартальному вирахуванні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua