Тігіпко проти політики НБУ з "висушування" економіки за рахунок скорочення грошової маси


Тігіпко проти політики НБУ з "висушування" економіки за рахунок скорочення грошової маси

Зменшення грошової маси, яке спостерігається з початку року, погіршує шанси економіки на швидкий вихід із кризи, вважає відомий банкір Сергій Тігіпко, що заявив про намір балотуватися на пост президента України.

У прес-службі Тігіпка відзначили, що грошова маса протягом липня знизилася на 0,5 млрд грн, або на 0,1% (у січні-липні - на 43,5 млрд грн, або на 8,4%). На його думку, така нетипова поведінка монетарних агрегатів викликана діями Нацбанку, який, побоюючись інфляції та тиску на курс гривні, "сушить" економіку.

Тігіпко вважає, що під час кризи Національний банк повинен сприяти максимальному здешевленню кредитів і полегшенню їх доступності для підприємств. Він нагадав, що в усьому світі, зіткнувшись із депресією в економіці, центробанки різко знижують ставки рефінансування та випускають в обіг гроші, щоб пожвавити ділову активність.

У Нацбанку ж мають намір продовжувати політику вилучення гривні з обігу з метою зниження попиту на валюту, відзначив Тігіпко. На його думку, не сприяють припливу готівкових коштів в економіку і "спірні" постанови НБУ про заборону банкам, що мають збитки, видавати кредити (постанова №421) - в умовах фінансової кризи такими за проміжною звітністю є більшість банків, а також вимога НБУ щодо обов'язкового резервування на рахунках 40% коштів банків (постанова №414).

Така політика збільшує падіння виробництва і затягує видужання економіки, підсумував Тігіпко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua