Ринок акцій РФ закрився зростанням більш ніж на 2% завдяки позитивним даним зі США


Російський ринок акцій, що втрачав у першій половині дня більше 2%, наприкінці торгів у п'ятницю виріс більш ніж на 2% до рівня закриття четверга завдяки виходу позитивних статистичних даних по ринку праці США.

Індекс ММВБ за підсумками торгів виріс на 2,14% - до 1115,41 пункту (протягом дня падіння індикатору перевищувало 2%), індекс РТС знизився на 0,34% - до 1080,08 пункту (під час торгів індекс втрачав більше 3%).

Зростання котирувань найбільш ліквідних акцій на ФБ ММВБ склало 0,4-4%.

Зокрема, зростання цін акцій ВТБ (РТС: VTBR) за підсумками дня на ФБ ММВБ досягло 4,12%, "Газпром нафти" (РТС: SIBN) - 3,62%, Сбербанка РФ (РТС: SBER) - 3,35%, "Уралсвязьинформа" (РТС: URSI) - 2,92%, "Норильського нікелю" (РТС: GMKN) - 2,89%, "Северстали" (РТС: CHMF) - 2,73%, "Полюс Золото" (РТС: PLZL) - 2,64%, "Газпрому" (РТС: GAZP) - 2,62%, "Роснафти" (РТС: ROSN) - 2,18%, "Мобільних Телесистем" (РТС: MTSS) - 1,67%, "Лукойла" (РТС: LKOH) - 1,67%, "Татнафти" (РТС: TATN) - 1,19%, "Уралкалію" (РТС: URKA) - 1,07%, "Русгідро" (РТС: HYDR) - 1,03%, "ФСК ЄЕС" (РТС: FEES) - 0,4%.

Лише акції "Ростелекому" (РТС: RTKM) не змогли вийти в плюс за підсумками дня, втративши на ФБ ММВБ 0,31%.

Російський ринок акцій почав останній день тижня з невеликого зниження на тлі мінусуючих ф'ючерсів на індекси США, коректування нафтових ф'ючерсів Brent нижче $75 за барель і переваги негативу на азіатських торговельних майданчиках.

Європейські майданчики, що відкрилися в "червоній зоні", змусили російських спекулянтів ще більш агресивно фіксувати прибуток, внаслідок чого до 13:00 мск падіння індексу ММВБ перевищувало 2%.

Однак потім, відігравши до цього часу майже весь зовнішній негатив, російський ринок акцій ліг у боковий дрейф біля позначки 1070 пунктів за індексом ММВБ в очікуванні виходу чергової порції даних по ринку праці США, які повинні були бути опубліковані о 16:30 мск.

Статистика, що вийшла о 16:30 мск, виявилася набагато кращою від очікувань аналітиків, викликавши різкий відскок вгору не тільки російського ринку акцій, який злетів більш ніж на 2% до рівня закриття четверга, але і європейських фондових майданчиків, а також поліпшивши настрої американських інвесторів (торги в США відкрилися зростанням основних фондових індексів приблизно на 1%).

Згідно з даними міністерства праці США, безробіття в країні в липні знизилося до 9,4% у порівнянні з 9,5% місяцем раніше (аналітики очікували збільшення цього показника до 9,6%). Число робочих місць в економіці США минулого місяця скоротилося на 247 тис. При цьому експерти прогнозували більш істотне зниження - на 325 тис. Згідно з переглянутими даними, у червні цей показник зменшився на 443 тис., а не на 467 тис., як було оголошено раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua