Мінекономіки: Грошова маса в Україні у липні знизилась на 0,1%


Мінекономіки: Грошова маса в Україні у липні знизилась на 0,1%

Грошова маса в Україні в липні знизилася на 0,1%, що стало одним з факторів уповільнення зростання цін, повідомило Міністерство економіки України в п'ятницю.

"Грошова маса протягом липня знизилася на 0,5 млрд грн, або на 0,1% (у січні-липні - на 43,5 млрд грн, або на 8,4%), готівка в обігу зменшилася на 1,4 млрд грн, або на 0,9% (у січні-липні на 3 млрд грн або 1,9%)", - вказується в повідомленні.

Мінекономіки відзначає нетиповість такої поведінки монетарних агрегатів.

Як повідомлялося, грошова маса на 1 липня становила 472,717 млрд грн, тоді як обсяг готівки поза банками - 153,154 млрд грн.

У повідомленні нагадується, що в липні на ринку споживчих товарів і послуг зафіксована дефляція: ціни знизились на 0,1%, тоді як за січень-липень інфляція склала 8,5%.

Мінекономіки підкреслює, що інфляційний фон на споживчому ринку нижчий у порівнянні з торішнім.

"Дефляційна динаміка в липні обумовлена здешевленням продуктів харчування на 0,3%, які через високу частину у ваговій структурі споживчих видатків населення (понад 50%) зменшили загальний індекс інфляції", - відзначається в повідомленні.

Серед інших факторів, які стримували розвиток інфляційних процесів у липні, Мінекономіки відзначає високий урожай зернових в 2009 році. За даними Міністерства аграрної політики на 30 липня 2009 року зібрано 26,5 млн тонн зернових у порівнянні з 24,7 млн тонн на ту ж дату 2008 року.

Мінекономіки також визнає внесок в уповільнення зростання цін поновлення депозитної активності населення (депозити фізичних осіб у липні зросли на 2,3 млрд грн, або на 1,1%), а також скорочення споживчого кредитування. У липні в порівнянні із червнем обсяги кредитування фізичних осіб скоротилися на 1,9 млрд грн, або на 0,8%, а в цілому з початку року - 27,5 млрд грн, або на 10%.

Згідно з повідомленням, сприяли зростанню цін: підвищення ставок акцизного збору, зокрема, на тютюнові вироби, підвищення цін на світовому ринку нафти та цукру. Крім того, прискорювала зростання цін девальвація національної валюти відносно долара.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Мінекономрозвитку
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua