Події світової економіки


Події світової економіки

Нерухомість: Вперед і вгору

Уперше за три роки ціни на житло в США почали рости. Згідно з дослідженням вартості будинків, проведеним спільно Standard & Poor's і Case Shiller, у травні ціни на будинки для однієї сім'ї в США в порівнянні із квітнем збільшилися. Індекс вартості будинків для двадцяти великих міст із передмістями в цьому місяці виріс на 0,5%, хоча у квітні його зниження склало 0,6%, а економісти прогнозували, що падіння продовжиться й у травні.

Ця зміна вже породила боязкі припущення аналітиків, що ціни на нерухомість у найбільшій економіці світу нарешті стабілізувалися. Тим більше підбадьорливою дана новина виявилася на тлі того, що зростання цін на американську житлову нерухомість спостерігається вперше за останні три роки. Одночасно в червні на 11% збільшилися і продажі будинків на первинному ринку США, що стало найбільшим показником для цієї країни за останні вісім років. Крім того, стабільне зростання стали демонструвати і продажі будинків на вторинному ринку житла: згідно з інформацією Національної асоціації ріелторів США (National Association of Realtors), у червні вони показали третій підряд місяць позитивної динаміки.

У свою чергу, усі ці три факти дозволили аналітикам зробити висновок про те, що ринок житлової нерухомості в США досягнув, нарешті, свого дна. "З урахуванням того, що, як ми бачимо, кількість угод з продажів будинків починає збільшуватися, а ціни на них - стабілізуватися, є підстави вважати, що ринок житла досяг дна", - говорить Гері Тайєр, головний економіст американської компанії Wells Fargo Advisors.

Правда, радісні настрої, викликані цим фактом, трохи затьмарює те, що в США завзято продовжує збільшуватися рівень безробіття. Збільшення числа безробітних серед населення веде до зниження його купівельної спроможності, тому, на думку експертів, зараз ринок житлової нерухомості в США очікує в найкращому разі стабілізація, але ніяк не зростання і надолуження докризових обсягів.

Боротьба із кризою: По нулях

Найбідніші держави світу зможуть користуватися "антикризовими" позиками МВФ безкоштовно. З метою допомоги найбіднішим країнам світу в питанні боротьби із проявами світової фінансової кризи в їхніх економіках Міжнародний валютний фонд минулого тижня обнулив ставки за кредитами, що видаються цим державам. Насамперед мова йде про позики, що виділяються на антикризові цілі, нульові ставки по яких будуть діяти до кінця 2011 року. За даними фонду, у період до 2014 року найбіднішим країнам світу буде потрібно $17 млрд. кредитів. В 2009-2010 роках обсяг кредитування складе приблизно $8 млрд.

Кредитування бідних країн буде проводитися за трьома схемами. Можлива поступова видача кредиту в міру необхідності, максимально швидке надання позики і надання можливості в будь-який момент продовжити її термін. Правда, перелік держав, які зможуть користуватися кредитами МВФ за пільговими ставками, поки невідомий.

Інвестиції: Ляснувши дверми

Інвестори йдуть до незалежних консультантів. За даними американської консалтингової компанії Charles Schwab, сьогодні все більше число інвесторів вирішують припинити співробітництво з найбільшими брокерськими компаніями на Уолл-стріт і піти до незалежних інвестиційних консультантів. Тільки за минулий рік обсяг активів, що перебувають під управлінням незалежних інвесторів, виріс на $108 млрд.

У той же час найбільші американські фінансові компанії, що надають послуги брокериджу, навпаки, за результатами минулого року зафіксували відтік капіталу в розмірі $8 млрд. Таке рішення інвестори приймають не в останню чергу через погіршення репутації найбільших учасників Уолл-стріта в результаті кризи, а також у зв'язку з тим, що багатьом з них довелося вдатися до державної допомоги, що привело до зниження кола можливостей для методів інвестування цими організаціями.

Світова торгівля: Омана

В 1744 році в Лондоні була заснована Балтійська біржа (Baltic Exchange) для товарів, перевезених по морю. Через півтора сторіччя - в 1985 році - співробітники біржі, ґрунтуючись на даних маклерів, власників судноплавних компаній і організаторів чартерних перевезень, почали публікувати індекс Baltic Dry Index - зведений індекс, що характеризує світову вартість відвантаження зерна, вугілля, залізної руди та іншої сировини.

Фінансова криза привела до того, що з весни минулого року цей індекс опинився мало не у "вільному падінні". З 11 793 пунктів у травні 2008 року до грудня він знизився до 663 пунктів. Втративши 91% свого рівня та опустившись до рівня серпня 1986 року, він продемонстрував катастрофу світової торгівлі.

Починаючи із грудня BDI знову потроху почав рости і до липня досяг 3 703 пунктів. Ралі на ринку фрахту дало привід аналітикам говорити про перші боязкі ознаки того, що світова торгівля починає оживати від паралічу, що охопив її торік. Але тим, хто вирішить розглядати цей індекс як індикатор економіки, потрібно брати до уваги не тільки обсяги фрахту, але й фрахтову ставку контейнерних кораблів, що перевозять штучні вантажі. Ці ставки не зростають, а навпаки, падають, а зростання BDI засноване чи не винятково на зрослому імпорті сировини в Китай. Пекін прагне забезпечити себе сировиною та обміняти на неї якнайбільше доларів зі своїх резервів, адже вартість цього товару, на відміну від вартості "зеленого", не падає. Таким чином, поведінка BDI говорить нам про один простий і невтішний факт: надії на пожвавлення економіки оманні. Ми бачимо тільки зовнішній ефект, стабілізація ж на глибинному рівні не відбувається.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua