Європейські індекси знижуються у середу на негативній статистиці зі США, слабкій звітності


Європейські фондові індекси знижуються в середу другий день підряд на даних про несподіване скорочення ділової активності в сфері послуг США минулого місяця, повідомляє агентство Bloomberg.

Індекс ділової активності в сфері послуг США (ISM Non-Manufacturing) у липні знизився до 46,4 пункту в порівнянні з 47 пунктами місяцем раніше, свідчать дані Інституту управління постачаннями (ISM). Експерти прогнозували збільшення цього показника до 48 пунктів.

Перевищення індексом позначки 50 пунктів свідчить про збільшення ділової активності в сфері послуг, тоді як значення індексу 50 пунктів і нижче говорить про її погіршення.

Збільшення темпів спаду ділової активності в сфері послуг США підвищило побоювання інвесторів, пов'язані з тим, що відновлення глобальної економіки може застопоритися.

Негативний вплив на європейський ринок мали також дані дослідницької компанії ADP Employer по американському ринку праці, згідно з якими, число робочих місць у США впало в липні на 371 тис., що є мінімальним скороченням за дев'ять місяців. Цей показник, однак, перевершив очікування експертів, що прогнозували зменшення на 350 тис.

Dow Jones Stoxx 600 опустився під час торгів на 0,4%. Цей індикатор виріс із 9 березня на 44%, відношення котирувань акцій компаній, що входять у розрахунки індексу, до їхніх прибутків становить 37,5, що є максимальним рівнем з вересня 2003 року.

Вартість акцій Deutsche Boerse знизилася в середу на 6,3%. Оператор найбільшої за ринковою капіталізацією біржі Європи скоротив чистий прибуток у другому кварталі 2009 року на 34% через падіння обсягів торгів цінними паперами та деривативами.

Чистий прибуток Deutsche Boerse у квітні-червні впав до 164,9 млн євро в порівнянні з 249,4 млн євро роком раніше і виявився нижче прогнозу аналітиків, що становив у середньому 181 млн євро.

Папери Swiss Re подешевшали на 4%. Швейцарська перестрахувальна компанія неочікувано зафіксувала в минулому кварталі чистий збиток у розмірі 381 млн швейцарських франків ($359 млн) у порівнянні з 564 млн франків чистого прибутку за аналогічний період роком раніше. Аналітики прогнозували чистий прибуток за квартал у розмірі 134 млн франків.

Ціна акцій Shell опустилася на 2,4%, BP - на 1,5%. Вартість нафти марки WTI з постачанням у вересні знизилася під час торгів на 2,4% - до $69,71 за барель.

Котирування паперів Societe Generale і Axa виросли відповідно на 5,5% і 2,2% на сильній звітності французьких банку і страховика.

Акції Lloyds Banking Group подорожчали на 10% завдяки прогнозу британського банку, згідно з яким, обсяг його резервів на можливі втрати за позиками "значно скоротиться".

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:23 МСК у середу знизився на 27,84 пункту (1,04%) - до 2643,12 пункту.

Британський FTSE 100 опустився на 25,58 пункту (0,55%) - до 4645,79 пункту.

Французький індекс CAC 40 до цього часу зменшився на 17,37 пункту (0,5%), склавши 3459 пункту.

Німецький DAX втратив 61,36 пункту (1,13%), склавши 5355,66 пункту.

15 з 18 основних фондових індексів країн Західної Європи знижуються в середу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua