Середньозважений курс гривні в 2009р може скласти 8,5-9,1 грн/дол.


Середньозважений курс гривні в 2009р може скласти 8,5-9,1 грн/дол.

Середньозважений курс гривні в 2009 році може скласти 8,5-9,1 грн/$, вважає директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

"Середньозважений валютний курс у цілому за рік буде очевидно коливатися в районі від 8,5 до приблизно 9,1 грн/$… Слабка економіка не може мати сильну валюту", - сказав він на прес-конференції в середу.

При цьому голова інституту вважає, що ослаблення гривні не є передумовою для трагедії в національній економіці.

Бураковський також підкреслив, що заяви прем'єр-міністра України про реалістичність курсу на рівні 6,0-6,5 грн/$ були зроблені під впливом лобістів банківського сектору, які зацікавлені в одержанні на внутрішньому ринку дешевих валютних ресурсів для розрахунків за зовнішніми боргами.

"Очевидно це люди (радники прем'єра), які пов’язані з українською банківською системою, яким потрібно віддавати великі зовнішні борги", - підкреслив він.

За словами Бураковського, попередні розрахунки, проведені в середині липня з урахуванням фундаментальних факторів впливу на українську економіку, указували на те, що врівноваженим курсом для гривні поки є рівень 7,5-7,8 грн/$.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку у вівторок знизився до 7,95 грн/$1 з 7,91 грн/$1 за підсумками торгів у понеділок. У середу до середини дня котирування на міжбанку досягли рівня 7,95-8,05 грн/$1. Для підтримки курсу національної валюти НБУ з початку року продав на міжбанку більше $6 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua