Ющенко вимагає від НБУ оперативної реакції на невідкладні проблеми банківської сфери


Ющенко вимагає від НБУ оперативної реакції на невідкладні проблеми банківської сфери

Президент України Віктор Ющенко стурбований ситуацією в банківській сфері - у своєму листі до голови НБУ Володимира Стельмаха глава держави вимагає термінового реагування Національного банку на низку невідкладних проблем цього сектору, повідомляє прес-служба глави держави.

Глава держави в першу чергу звернув увагу керівника НБУ на значне зростання загрози стабільності національної валюти. По-друге, констатував Ющенко, несвоєчасне виконання банками своїх зобов'язань перед клієнтами перешкоджає належному функціонуванню банківської системи і стримує поновлення довіри до неї. Президент відзначив, що здійснення рекапіталізації банків, що зобов'язалися зробити її власними силами, відбувається вкрай повільно. "Відзначаю, що довіра громадян до гривні є основою для подолання кризи і поновлення економічного зростання", - відзначає глава держави.

Президент вимагає від керівника НБУ негайно вжити заходів щодо ліквідації заборгованості банківської системи по платежах клієнтів (у першу чергу, по депозитах громадян), термін яких закінчився, а також платежів у бюджети всіх рівнів. Національний банк повинен "вжити виняткових заходів" для забезпечення дотримання графіку капіталізації (у розрізі кожного банку), який був визначений за підсумками проведеного діагностичного обстеження цих банків, відзначив глава держави.

"Прошу в тижневий термін затвердити на засіданні Правління Національного банку України план заходів до кінця 2009 р. щодо вирішення згаданих проблем, оприлюднити його і забезпечити щотижневе інформування мене та громадськості про його виконання", - повідомляється в листі Президента України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua