Глава ФРС Бернанке в кризу зубожів


Глава ФРС Бернанке в кризу зубожів

Керівник Федеральної резервної системи США Бен Бернанке в 2008 році невдало управляв особистими фінансами. Статок американського чиновника скоротився майже на третину. На цьому тлі офіційні доходи російських чиновників виглядають скромнішими, але при цьому не падають.

Відповідно до щорічної довідки про доходи, особистий статок глави Федеральної резервної системи Бена Бернанке торік скоротився на 29%, повідомляє Bloomberg. Так, в 2008 році вартість особистих заощаджень Бернанке і його сім'ї коливалася в межах $0,8 - $1,8 млн проти $1,66-$2,48 мільйонів у 2007 р. Діапазон доходів указується у зв'язку з тим, що положення урядової етики США не вимагають розкриття точних відомостей про фінансові активи чиновників - повідомляти розмиті дані допускається.

У декларації зазначено, що найбільшим вкладенням Бернанке було розміщення коштів в ощадному банку TIAA-CREF в обсязі $0,5-1 млн. Крім того, глава ФРС довірив свої гроші таким фінансовим структурам, як пенсійні і взаємні фонди.

Серед джерел доходів Bloomberg називає продаж торік майже всіх цінних паперів, емітованих канадським Казначейством - обсяг цих вкладень в 2007 році становив від $50 тис. до $100 тис. Ще одне джерело - зарплата, за підсумками 2008 року Бернанке заробив у ФРС $191,3 тис.

Крім того, колишній професор економіки Прінстонського університету, який перекваліфікувався в чиновника, одержував гонорари за публікації. Криза не вплинула на винагороди за університетські посібники - як і 2007 року, їхній розмір склав близько $50-100 тис.

Ні грошових подарунків, ні великих заборгованостей, ні витрат на подорожі - нічого цього в особистому бюджеті Бернанке 2008 р. не було.

Ощадливий Бен і його сім'я

Особисті фінансові витрати глави ФРС стали менш серйозними, ніж більшості учасників фондового ринку США, пише The Associated Press. Індекс S&P 500 впав 2008 р. на 39%.

Основною причиною зниження доходів найбільших компаній стала світова фінансова криза, найсерйозніша за весь післявоєнний час. Відповідно до декларації, торік Бен Бернанке не інвестував в акції чи облігацій окремих компаній.

Копійка в скарбничку

У 2010 р. публікація декларації про доходи може стати обов'язковою і для російських чиновників. Однак деякі держслужбовці оприлюднили відомості про свої доходи на добровільній основі вже цього року. І на тлі американського фінансиста офіційні повідомлення про статки російських чиновників виглядають скромно.

Дохід міністра фінансів Олексія Кудріна за підсумками минулого року склав 5,7 млн руб. При цьому його дружина особисто володіє двома земельними ділянками, житловим будинком і квартирою.

"Найбагатшим" російським федеральним міністром, відповідно до декларацій, став глава Мінприроди Юрій Трутнєв. Його дохід за минулий рік склав 370 млн руб. (роком раніше - 133,6 млн руб). На другому місці - міністр транспорту Ігор Левітін - трохи більше 20,6 млн руб., причому за два останні роки його доходи виросли на 7,2 млн руб.

Трійку замикає Сергій Шматко, що став міністром енергетики минулого року - 14,2 млн руб. (його доходи оприлюднюються вперше).

Наташа Говорова

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua