Експерти називають основними претендентами на купівлю Одеського припортового заводу російські компанії


Експерти називають основними претендентами на купівлю Одеського припортового заводу російські компанії

Експерти називають основними претендентами на купівлю великого виробника аміаку і карбаміду Одеського припортового заводу (ОПЗ, Одеська область) російські компанії, насамперед "Сибур Холдинг" і "Єврохім".

"Серед можливих претендентів на ОПЗ фаворитами є найбільші російські підприємства, у першу чергу - "Сибур", - відзначив старший аналітик інвестиційно- фінансової групи "Сократ" Дмитро Хорошун.

Він також допустив велику ймовірність участі в конкурсі найбільших європейських виробників азотних хімдобрив, у першу чергу норвезької Yara International, а також консорціуму за участю практично всіх найбільших українських гравців на ринку.

Хорошун додав, що якщо група ПриватБанку вирішить не брати участь у конкурсі, сконцентрувавшись на інших галузях (наприклад на нафтопереробці), то дуже сумнівно, що інші українські гравці навіть спільно зможуть акумулювати достатні ресурси, щоб претендувати на ОПЗ.

На думку начальника департаменту АПК і хімічної промисловості Державного інформаційно-аналітичного центру "Держзовнішінформ" Дмитра Гордейчука основними фаворитами в конкурсі із продажу ОПЗ є "Сибур" і "Єврохім", у той же час експерт не виключив створення для участі в конкурсі спільного консорціуму за участю найбільших як європейських, так і українських виробників, наприклад Yara International і "Стиролу" (Горлівка, Донецька область).

За словами аналітика інвесткомпанії Dragon Capital Тамари Левченко, російські підприємства найбільш зацікавлені в купівлі ОПЗ у порівнянні як з найбільшими європейськими, так і особливо з українськими виробниками азотних добрив.

"Якщо раніше найбільші українські фінансово-промислові групи виявляли бажання купити цей завод, то на сьогодні за відсутності зовнішніх фінансових ресурсів і несприятливих умов на хімічному ринку наші підприємства навряд чи будуть брати участь у конкурсі", - відзначила Левченко.

Усі експерти відзначили як головну перевагу російських компаній перед іншими претендентами їх можливість забезпечити постачання дешевого природного газу, як основної сировини для ОПЗ, що особливо важливо в умовах низьких цін на карбамід і аміак на світових ринках.

Також експерти відзначили, що встановлена ФДМ стартова ціна на актив завищена.

Левченко оцінює вартість ОПЗ в 200 млн. доларів, однак без урахування премій за контроль і транспортну синергію.

"Ціна не є позахмарною, але її можна охарактеризувати як завищену", - відзначила вона.

Гордейчук також підкреслив, що стартова ціна на актив занадто висока, особливо на тлі досить жорстких конкурсних умов, і не виключив перегляд умов конкурсу надалі - або зниження стартової ціни, або пом'якшення умов.

У свою чергу, Хорошун вважає стартову ціну адекватною і допускає, що за наявності достатньої конкуренції під час конкурсу ціна продажу може досягти і 750 млн. доларів.

Як повідомлялося, 15 липня ФДМ оголосив конкурс із продажу 99,567% акцій ОПЗ.

Стартова ціна пакета акцій, що виставляється на продаж, становить 4 млрд. гривень. Проведення конкурсу заплановане на 29 вересня.

2008 рік Одеський припортовий завод закінчив із чистим прибутком 796,977 млн. гривень.

100% акцій відкритого акціонерного товариства "Одеський припортовий завод" належить державі та управляється ФДМ.

Завод спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить із країн СНД на експорт.

"Єврохім" і "Сибур Холдинг" (поряд з "Акроном" і "Укралхімом") є провідними виробниками азотних добрив у Росії, "Сибур" контролюється газовим монополістом компанією "Газпром", "Єврохім" - підприємцем Андрієм Мельниченком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua