Поляки витратили на азартні ігри понад 5,3 млрд. доларів


Поляки витратили на азартні ігри понад 5,3 млрд. доларів

Громадяни 38 мільйонної Польщі торік витратили на азартні ігри більше 5,3 мільярдів доларів (за курсом 3,2 злотих за долар), що на 40% більше від показників 2007 року.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Польщі, гроші витрачені на азартні ігри торік склали близько 1% торішнього ВВП країни і майже 6% усіх витрат польського бюджету 2009 року.

Ділова газета Puls Biznesu з посиланням на неопубліковані дані міністерства фінансів країни написала сьогодні, що поляки торік на азартні ігри витратили більше, ніж на високопроцентний алкоголь і ліки.

Витрати на азарт, за даними газети, порівнянні із грішми витраченими на ресторани або сигарети.

PB відзначив, що найбільше зростання зафіксовано у секторі так званих "одноруких бандитів", кількість яких за рік виросла вдвічі до 46 тисяч штук, а доходи збільшилися на більш ніж 70% до 2,7 млрд. доларів.

"Непогано, з урахуванням того, що всього п'ять років тому парламент прийняв закон, що легалізує ці автомати", - написала газета.

За даними видання, чергові 30 тисяч "одноруких бандитів" уже зареєстровані в мінфіні і найближчим часом з'являться в чергових ресторанах, АЗС, кінотеатрах та інших місцях.

PB також відзначила, що ринком азартних ігор зацікавилися представники Центрального слідчого бюро (CBŚ) і прокуратури після того, коли в 2009 році виявилося, що деякі власники автоматів порушують чинне законодавство.

Зокрема, деякі з них платять щомісячний податок 180 євро як за автомати з низькими виграшами (до 15 євро), а автомати видають більш високі премії, за які потрібно платити більш високий податок.

Максимальна ставка в автоматах з низькими виграшами повинна становити 0,07 євро.

За даними газети, CBŚ конфіскувало вже більше 200 "одноруких бандитів".

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 46 мільйонної України в травні заборонила азартні ігри в країні до прийняття нового законодавства, що регулює цей бізнес.

У червні Президент ветував закон, але депутати подолали його вето.

ВР прийняла закон після того, як кілька людей згоріли в одному із залів з "однорукими бандитами" у Дніпропетровську.

У червні уряд Польщі, що скоротив через економічну кризу ще в лютому видатки бюджету поточного року на 5,6 млрд. доларів, у червні заявив про необхідність збільшення дефіциту бюджету на 2,8 млрд. доларів - до 8,4.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування