Сировинні ринки, ймовірно, досягли дна


Сировинні ринки, ймовірно, досягли дна

Ціни на сировину, імовірно, досягли нижньої точки падіння, яке є найрізкішим більш ніж за піввіку. Відновлення продовжиться протягом декількох років, коли попит буде перевищувати пропозицію, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на прогноз Credit Suisse.

Індекс 19 основних сировинних товарів Reuters/Jefferies CRB знизився на 4% у першому кварталі. В 2008 році індикатор втратив 36%.

Попит на всі сировинні товари, від міді до нафти, падав у січні-березні, відзначають аналітики. ВВП світу, імовірно, скоротиться цього року вперше після закінчення Другої світової війни.

"Є деякі ознаки стабілізації, і ми із усе більшим оптимізмом говоримо про досягнення нижньої позначки циклу", - заявив голова Credit Suisse Glencore Commodities Alliance Адам Найт.

Падіння цін на сировину змусило багато добувних компаній скорочувати виробництво і відкладати запуск нових проектів. Ці антикризові заходи можуть привести до того, що, коли почнеться відновлення, пропозиція не зможе "наздогнати" попит, відзначив Найт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування