Праця скоректувала оплату — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Праця скоректувала оплату

Казна та Політика
1248
У лютому було зафіксовано збільшення середньої заробітної плати на 3,5%, до 1723 грн. Його забезпечили високі темпи зростання доходів у держсекторі, будівництві та операціях з нерухомістю. На думку експертів, зниження зарплат українців уже досягло дна й у найближчі місяці очікується їх збереження на цьому рівні.
Середня зарплата в лютому в Україні виросла на 3,5%, до 1723 грн, повідомили вчора в Держкомстаті. З урахуванням інфляції зростання реальної зарплати виявилося набагато меншим - на 1,8%. У цілому за останні 12 місяців вона знизилася на 14,1%.
Гальмування темпів збільшення середньої зарплати почалося в жовтні 2008 року (за місяць вона виросла лише на 1 грн). При цьому після збільшення на 178 грн у грудні в січні 2009 року вона скоротилася на 336 грн. Після лютневого зростання на 58 грн її розмір виявився всього на 21 грн більшим, ніж у березні 2008 року.
Найбільше в лютому виросли доходи співробітників державного управління (+12,4%, до 2123 грн) і наземного транспорту (+11,4%, до 2101 грн). Підвищилися зарплати в секторах, що вважаються найбільш постраждалими від кризи: будівництві (+8,7%, до 1332 грн) і операціях з нерухомістю (+6,4%, до 2020 грн). Невелике зростання (+2,7%, до 1916 грн) було зафіксовано у промисловості, у фінансовій діяльності воно практично припинилося (+0,5%, до 3772 грн), а в сфері торгівлі зарплати знизилися (-1,6%, до 1445 грн).
На 47% у порівнянні із січнем зменшилося число співробітників, що перебувають у відпустках з дозволу адміністрації, - до 568 тис. При цьому на 12,1%, до 1,232 млн, збільшилося число громадян, що працюють в умовах скороченого робочого дня або тижня. Загальна заборгованість із заробітних плат до 1 березня досягла 1,535 млрд грн (+29,2%).
Експерти пояснюють зростання середньої зарплати більшою кількістю робочих днів у лютому. "Кількість робочих днів, яких у лютому було більше, ніж у січні, традиційно має великий вплив на розмір зарплат. Крім того, у січні бюджетникам виплачують тільки базову зарплату, а в наступних місяцях роблять перерахування", - говорить президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило. "Без урахування бюджетного сектору зарплати продемонстрували б подальше зниження. Але виплати з бюджету стабільні і перекривають спад, що спостерігається в окремих сегментах реального сектору економіки", - впевнена експерт компанії Gainsfort Research Євгенія Ахтирко.
Аналітики розходяться в прогнозах подальшої динаміки зростання. "Збільшення зарплати, хоча й невелике, у найближчі місяці збережеться, - вважає Жалило. - Його забезпечать спочатку бюджетні сектори, а після початку польових робіт - сільське господарство. Крім того, у випадку поліпшення роботи промисловості більші темпи зростання оплати праці можна буде очікувати і у цьому секторі". Пані Ахтирко відзначає, що розмір середньої зарплати в наступні місяці буде несуттєво відрізнятися від рівня лютого. "Середня зарплата буде демонструвати невеликі коливання, пов'язані з кількістю робочих днів у тому чи іншому місяці", - говорить вона.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас