Глобальні ринки: Нове дно фондового ринку


20 листопада 2008 р. і 17 лютого 2009 р. були найгіршими днями для американського фондового ринку за останні 7 років. Поки не прийшло 19 лютого 2009 р. Індекси DJIA і S&P 500 протестували рівні 7500 і 750-790 пунктів відповідно.

Відскік від цих рівнів, про ймовірності якого говорили ми, і в який вірила більшість американських інвесторів, не матеріалізувався. Як ми й очікували, вихід індексу Доу вниз від 7500 пунктів (до 7466 вчора) тепер сприймається як сигнал сильного ведмежого ринку з перспективою падіння ще на 5%-10%.

Суперечки про ефективність американських державних програм стимулювання, як видно, починають вигравати ті, хто вважає, що друкування грошей не допоможе вивести економіку з кризи і приведе до інфляції.

Багато хто дійшов висновку, що продовження падіння економіки та окремих компаній в 1Кв2009 р. після обтяжуючих результатів 4Кв2008 р. ще не повністю відображено в цінах акцій. До того ж, після того, як падіння фундаментальних показників позначиться на цінах акцій, ринок має звичай перебільшувати проблеми і йти вниз ще далі.

Таким чином, збільшується ймовірність падіння основних американських індексів більше ніж на 5%-10% з нинішніх рівнів, хоча на даний момент ми вважаємо, що ця ймовірність менше 50%. Європейські індекси вчора коливалися в районі мінімальних значень 2009 року. Широкий індекс DJStoxx 600 “виріс” на 0.02%.

На відміну від США, де взяли гору ведмежі настрої, у Європі акції в четвер балансували на межі переконання в тому, що ринок занадто недооцінений і несправедливо лежить на лопатках, і тим, що реальність світової економіки занадто жорстока. Цілком можливо, сьогодні ведмеді візьмуть гору й у Європі, у погоні за американськими настроями.

Падіння попиту не дає нафті зміцнитися

Нафта до закриття торгів на NYMEX підскочила до 39,5 дол. за барель через несподіване скорочення запасів у США. Однак оптимізм щодо зростання ціни виявився передчасним, тому що відновлення попиту в 1Кв2009 р. малоймовірно, і ціна впала нижче 39 дол.

Як ми і очікували, євро стабілізувалося на рівні 1,26 долара на тлі заяв Німеччини і Франції про недопущення загострення кризи в Європі. Можливе відновлення курсу євро до 1,35 дол., завдяки загальним діям ЄС відносно країн, найбільш постраждалих від кризи.

Мар'ян Федоришин

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua