Європейські індекси впали у вівторок у середньому на 3% на сигналах поглиблення глобальної рецесії


Європейські фондові індекси впали у вівторок у середньому на 3% на зрослих побоюваннях поглиблення глобальної рецесії, повідомляє агентство Bloomberg.

Збільшенню цих побоювань сприяли слабкі статдані з економіки США, несприятлива корпоративна звітність, а також сигнали міжнародного рейтингового агентства Moody's про можливе зниження рейтингів декількох банків.

Індекс Dow Jones Stoxx 600 упав до закриття на 2,5%, до мінімуму з 23 січня.

"Хвиля корпоративних звітів, що розчаровують, і слабка економічна статистика негативно позначається на русі ринків, - відзначає управляючий Barclays Stockbrokers у Лондоні Хенк Поттс. - Наслідки фінансової кризи проникають в усе більше і більше число економік".

Індекс виробничої активності Нью-Йорка Empire Manufacturing у цьому місяці звалився до мінус 34,65 пункту - мінімального рівня з початку відстеження цих даних в 2001 році.

Папери Daimler подешевшали на 3,8%. Чистий збиток німецького автовиробника в четвертому кварталі минулого року склав 1,53 млрд євро (1,61 євро на акцію), що перевершило середній прогноз аналітиків (227 млн євро).

Згідно з прогнозом компанії, ослаблення попиту на автомобілі зробить "значне навантаження" на її фінансові показники цього року.

Котирування цінних паперів Renault упали на 7,3%, Fiat - на 6,7%.

Вартість акцій Swedbank знизилася на 8,4%, Unicredit - на 7,4%, курс паперів Raiffeisen International обвалився на 14%.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's у вівторок висловило заклопотаність щодо готовності західноєвропейських банків надавати підтримку своїм дочірнім компаніям у Східній Європі в умовах макроекономічного клімату, що стрімко погіршується, давши зрозуміти, що може понизити рейтинги західноєвропейських банків, які мають дочірні компанії в країнах Східної Європи.

Ціна паперів Yara International, найбільшого у світі виробника добрив, опустилася на 5,5%. У минулому кварталі компанія зафіксувала збиток у розмірі 2,11 млрд норвезьких крон ($300,6 млн) після списання вартості своїх запасів і закриття заводу в Литві.

Акції Aegon подешевшали на 7,4% після того, як страховик, який одержав наприкінці минулого року кредит у розмірі 3 млрд євро, оголосив про збиток в 1,2 млрд євро за підсумками четвертого кварталу. Збиток Aegon перевершив очікування експертів на рівні 818 млн євро.

Прибутки 659 компаній Західної Європи, що опублікували квартальну звітність з 12 січня, знизилися в середньому на 67%, за даними агентства Bloomberg.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua