Європейські фондові індекси зазнали серйозних втрат за підсумками торгів


Європейські фондові індекси зазнали серйозних втрат за підсумками торгів у вівторок 10 лютого, повідомляє Bloomberg.

Інвестори не впевнені, що плани влади США зі збільшення витрат і підтримки банківської системи приведуть до відновлення економічного зростання.

Британський FTSE 100 впав на 94,53 пункту, або на 2,19%, до 4213,08 пункту. Німецький індекс DAX Xetra 30 скоротився на 161,28 пункту, або на 3,46%, до 4505,54 пункту. Французький CAC 40 закрився зниженням на 114,12 пункту, або на 3,64%, на оцінці 3020,75 пункту. Зведений загальноєвропейський індекс Dow Jones Stoxx 600 втратив 5,53 пункту, або 2,77%, до 193,82 пункту.

Інвестори з песимізмом оцінюють ефективність планів підтримки економіки і банківського сектору, підготовлених владою США.

Міністерство фінансів США у вівторок оприлюднило програму допомоги фінансовому сектору, що передбачає викуп у банків поганих активів через механізм приватно-державного партнерства. Для викупу поганих активів буде засновано приватно-державне партнерство, яке одержить з держбюджету до $500 млрд.

Крім того, програма допомоги передбачає розширення до $1 трлн. програми кредитування Федеральної резервної системи під заставу активів, а також виділення $50 млрд. для запобігання вилучення іпотечного житла у власників.

Акції банку Nordea впали на 4,1% після того як він повідомив про допемісію акцій на суму 2,5 млрд. євро. Крім цього, банк заявив про зниження розміру дивідендних виплат і падіння прибутки за підсумками 2008 року.

Чи ледве не паніку викликало у вівторок повідомлення Nikkei про те, що Асоціація банків "Росія" направила уряду РФ лист з пропозицією реструктурувати зовнішні борги російського корпоративного і банківського сектору на $400 млрд. На торгах в Азії сьогодні вранці інвестори сприйняли цю новину без особливого оптимізму, порахували, що зовнішнім ринкам загрожує дефолт з боку російських корпорацій, і стали розпродавати євро. Тим часом, пізніше глава асоціації, депутат Держдуми Анатолій Аксаков заявив, що Nikkei зовсім невірно інтерпретувала його заяву.

На такому тлі акції багатьох європейських банків протягом усієї торговельної сесії перебували під тиском.

А от акції UBS виросли на 5,7%. Чисті збитки швейцарського банку в IV кварталі 2008 р. знизилися, проте однаково виявилися вище, ніж очікували аналітики. Так, збитки склали 8,1 млрд. швейцарських франків (5,38 млрд. євро) проти збитків в 12,97 млрд. швейцарських франків (8,62 млрд. євро) роком раніше. Банк оголосив про намір до кінця 2009 р. скоротити чисельність співробітників у своєму інвестиційному підрозділі до 15 тис. співробітників з 17,17 тис. чоловік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua