Зростання індексів Європи в понеділок перевищило 3,5%, Stoxx 600 злетів на максимум за 3 тижні


Фондові індекси в Європі в понеділок продемонстрували зростання більш ніж на 3,5% слідом за підвищенням котирувань акцій банків, повідомило агентство Bloomberg.

Значення індексу Dow Jones Stoxx 600 збільшилося на 3,1% - до 188,06 пункту, що є рекордним денним приростом з 2 січня минулого року.

Ралі в банківському секторі очолили папери Barclays, що подорожчали на 73%.

Британський банк, що відмовився від допомоги уряду Великобританії, оголосив про списання за підсумками 2008 року активів на 8 млрд фунтів стерлінгів ($11 млрд). Відповідно до повідомлення банку, зростання його виторгу усуває необхідність залучення додаткового капіталу, інвестиційний підрозділ та активи Lehman Brothers Holdings North American, придбані торік, дозволяють йому генерувати прибуток. "Рекордний виторг" дозволить покрити списання, думають в Barclays.

Підтвердження такими банками, як Barclays, "своїх сильних позицій позитивно для настрою ринку", - відзначає аналітик Royal London Asset Management Джейн Коффі.

Ціна акцій ING злетіла за день на 28%. Голландська фінансова компанія має намір скоротити 7 тис. робочих місць у рамках плану зі зниження операційних витрат на 1 млрд євро в 2009 році.

Крім того, вартість паперів найбільшого французького банку BNP Paribas виросла на 17%, провідного німецького Deutsche Bank - на 7,1% і другого за величиною швейцарського Credit Suisse Group - на 7,6%.

Котирування акцій Royal Philips Electronics збільшилися на 8,3%. Незважаючи на те, що компанія зафіксувала в четвертому кварталі перший збиток майже за шість років, вона виплатить за підсумками минулого року дивіденди в розмірі 0,7 євро на акцію, як і в 2007 році.

Подорожчання нафти і металів викликало зростання цін паперів сировинних компаній, зокрема, BP - на 4,2% й BHP Billiton - на 7,3%. Вартість міді досягала тижневого максимуму на торгах у Нью-Йорку в понеділок.

Крім того, позитивний вплив на європейський фондовий ринок зробили дані з американської економіки.

Так, індекс випереджальних економічних показників США, що розраховується дослідницькою організацією Conference Board, у грудні несподівано виріс на 0,3%. Таким чином, індикатор демонструє підвищення вперше за останні шість місяців.

Продажі на вторинному ринку житла в США в грудні несподівано виросли на 6,5% - до 4,74 млн будинків у річному вирахуванні. У той же час аналітики очікували зменшення на 2%. Вплив на вторинний ринок зробило сильне падіння цін на нерухомість на тлі збільшення числа позбавлень прав викупу будинків по заставних.

У той же час акції British Airways подешевіли на 8,5%. Третя за величиною європейська авіакомпанія попередила, що в поточному фінансовому році, що завершиться 31 березня, може одержати операційний збиток у розмірі близько 150 млн фунтів стерлінгів ($207 млн). Причиною цього є триваюче скорочення попиту на авіаперевезення, а також зниження курсу британської нацвалюти.

Всі вісімнадцять основних фондових індексів країн Західної Європи зросли за підсумками торгів 26 січня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua