Європейські індекси впали в п'ятницю на 0,5-0,9% чекаючи скорочення корпоративних прибутків


Більшість європейських фондових індексів знизилася в п'ятницю на 0,5-0,9% на побоюваннях, що в умовах глобальної рецесії відбудеться подальше скорочення корпоративних прибутків, повідомило агентство Bloomberg. Британський FTSE 100 піднявся на 0,01%.

Значення індексу Dow Jones Stoxx 600 впало за підсумками торгів до 182,49 пункту - найнижчого рівня з 21 листопада минулого року. Раніше в ході торгів цей індекс опускався до 179,69 пункту, що є мінімальним рівнем з квітня 2003 року.

"Приреченість і похмурість панують скрізь, - відзначає фондовий управляючий Schroder Investment Management Енді Браух. - Компаніям все сутужніше стає говорити про те, що вони помічають які-небудь поліпшення".

Негативно вплинуло на ринок також повідомлення про те, що скорочення ВВП Великобританії триває вже півроку, що є традиційним визначенням рецесії.

Економіка країни знизилася в четвертому кварталі 2008 року на 1,5% у порівнянні з попереднім кварталом, що є максимальним падінням з 1980 року. ВВП у попередньому кварталі знизився на 0,6%.

Згідно з прогнозом Єврокомісії, економіка Великобританії цього року може скоротитися на 2,8%, що стане максимальним падінням з 1946 року.

Вартість акцій британського страховика Prudential звалилася на 11% на очікуваннях, що йому може знадобитися фінансування.

"Є побоювання щодо ліквідності", - заявив аналітик ING Groep у Лондоні Кевін Райан.

Папери найбільшої французької страхової компанії Axa подешевіли на 8,3%, швейцарського перестрахувальника Swiss Reinsurance - на 16%.

Котирування акцій Infineon Technologies AG, другого за величиною виробника напівпровідників в Європі, впали на 7,7%. Німецький виробник чипів пам'яті Qimonda, що є дочірнім підприємством Infineon Technologies, подав у п'ятницю заяву про банкрутство. Експерти поспішили назвати це ще однією ознакою важких випробувань, які чекають на технологічні компанії.

Папери Ubisoft, найбільшого в Європі виробника відеоігор, подешевіли на 19%. Компанія змінила цільовий рівень для виторгу цього року до 1,04-1,06 млрд євро в порівнянні з 1,05 млрд євро, запланованим раніше.

Вартість акцій BHP Billiton опустилася в ході торгів на 2,1%, Anglo American - на 2,6%. Аналітики Nomura Holdings погіршили рекомендації для паперів двох гірничодобувних компаній до "нейтрального" рівня з "купувати".

Ціна паперів Atlas Copco зменшилася на 7%. Експерти Morgan Stanley понизили рекомендації для паперів найбільшого у світі виробника повітряних компресорів до "на рівні ринку" з "вище ринку". "Ми хотіли б продати акції компаній, доходи яких продемонстрували найзначніше зростання у часи сировинного бума", - йдеться в повідомленні аналітиків.

Шістнадцять з вісімнадцяти основних фондових індексів країн Західної Європи знизилися за підсумками торгів 23 січня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua