Індекси США впали в четвер на слабкій звітності і статистиці, у п'ятницю ф'ючерси знижуються


Американські фондові індекси знизилися в четвер на слабкій корпоративній звітності, а також негативних даних по ринку житла і ринку праці, повідомило агентство Bloomberg. Ф'ючерси на індекси падають у п'ятницю, на 8:37 мск вони подешевіли на 0,4-0,5%.

Згідно з прогнозами аналітиків, прибутки компаній США в четвертому кварталі минулого року скоротилися в середньому на 28%. У березні 2008 року експерти очікували збільшення прибутків на 55%. Як очікується, дев'ять з десяти галузевих груп індексу Standard & Poor's 500 зафіксували падіння прибутків у минулому кварталі.

Ціна паперів Microsoft звалилася на 12% - до $17,11. Чистий прибуток і виторг найбільшого світового виробника програмного забезпечення в другому фінансовому кварталі не виправдали очікувань аналітиків. Крім того, компанія відмовилася надати прогнози прибутку й виторгу на друге півріччя цього року і заявила про скорочення 5 тис. робочих місць по усім світі.

Чистий прибуток Microsoft у жовтні-грудні склав $4,17 млрд, або 47 центів на акцію, у порівнянні з $4,71 млрд, або 50 центів на акцію, за аналогічний період минулого фінансового року. Виторг Microsoft у жовтні-грудні склав $16,6 млрд.

Аналітики прогнозували чистий прибуток у середньому на рівні 50 центів на акцію, виторг - в $17,1 млрд.

"Практично всі кажуть зараз про те, що ніхто не знає, що відбудеться в майбутньому, - відзначає управляючий Wasatch 1st Source Income Equity Fund Ральф Шив. - Нездатність Microsoft дати прогнози на рік підтверджує, що нинішня рецесія є більше глибокою і серйозною, ніж звичайна рецесія".

Раніше прогнози фінансових показників на 2009 рік понизили такі великі компанії, як General Electric Co., Corning Inc., Johnson Controls Inc., Eastman Kodak Co. та інші.

"Люди бояться і тримаються вичікувальної позиції, - відзначає управляючий директор AG Asset Management у Нью-Йорку Гус Скакко. - Зараз всі намагаються просто вижити, а не думати про інвестиції. Коли найбільші компанії не можуть дати певних прогнозів, ясності на ринку немає".

Папери Fifth Third Bancorp подешевіли на 29% - до $2,85, мінімального рівня за 21 рік. Банк, другий за величиною в штаті Огайо, зафіксував збиток третій квартал поспіль у зв'язку зі збитками по іпотечних кредитах і необхідністю збільшення резервів на можливі втрати по позичках.

Вартість акцій Huntington, найбільшого банку штату, звалилася на 31% - до $3,2, найнижчого значення за 24 роки. Цей банк відмовився від виплати бонусів менеджерам і скоротив дивіденди до 1 цента на акцію на тлі квартальних збитків.

Ціна паперів Citigroup упала на 15% - до $3,11, Bank of America - на 15% - до $5,71.

Папери EBay подешевіли на 12% на інформації про падіння прибутку компанії в минулому кварталі на 31%. Фінансові показники EBay також не виправдали прогнозів.

Негативно вплинули на ринок також слабкі статистичні данні з економіки, що сприяли зниженню всіх 10 галузевих груп S&P 500.

Згідно з даними міністерства торгівлі США, число новобудов у країні скоротилося в грудні на 15,5% і склало 550 тис. будинків у річному вирахуванні, що є мінімумом з 1959 року. Аналітики прогнозували зниження цього показника до 605 тис. будинків.

Число американців, які вперше звернулися по допомогу з безробіття, минулого тижня збільшилося на 62 тис. - до 589 тис., максимального рівня за 26 років, тоді як очікувалося зростання на 19 тис.

Індекс Dow Jones Industrial Average упав до закриття ринку в четвер на 105,3 пункти (1,28%) - до 8122,8.

Standard & Poor's 500 знизився на 12,74 пункту (1,52%), склавши 827,5.

Значення індексу Nasdaq Composite зменшилося на 41,58 пункту (2,76%) - до 1465,49.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua