Металургія відігріває фондовий ринок


Індекс ПФТС у середу впав на 1,18% - до оцінки 282,56 індексних пункту.

"Ми бачили на ринку підвищення ліквідності і пожвавлення торгів слідом за помірним оптимізмом на американському фондовому ринку, де індекси відкрилися в незначному плюсі на очікуванні активних заходів від нового президента США", - відзначає Олег Дрижак, аналітик Foyil Asset Management Ukraine.

У той же час, за його словами, ставлення до фінансового сектора залишилося негативним на тлі опублікування квартальних результатів фінансовими інститутами США та Європи: "Тому й на українському ринку інвестори продовжили розпродавати банківські активи через побоювання щодо якості їхніх кредитно-інвестиційних портфелів". Зокрема, "Райффайзен Банк Аваль" став лідером падіння серед блакитних фішок (-15,6%) в індексному кошику ПФТС.

Найбільші обсяги торгів у середу були зафіксовані по паперах "Донбасенерго" (0,66 млн. грн.), Ясинівського коксохімічного заводу (0,576 млн. грн.) і "Укрнафти" (0,472 млн. грн.). "Мотор Січ" (+1,1%) і "Західенерго" (+0,5%) надали ринку незначну підтримку.

За словами брокера інвестиційної компанії Concorde Capital Андрія Супранонка, однією з основних причин знаходження індексу в червоній зоні є відсутність інтересу західних гравців до українського ринку останнім часом. "Це пов'язане з тим, що ринки, які розвиваються, переживають сьогодні одні з найсерйозніших структурних проблем за останні кілька десятиліть, що відображається у звітах компаній-емітентів та ускладнює розвиток експортно-орієнтованих галузей", - говорить він.

Незважаючи на це, вважає експерт, є й позитивні новини, зокрема, поступовий перелом спадного тренда цін на продукти металургійної галузі. "Це сприяє поверненню не дуже великого на даній фазі, але все-таки інтересу інвесторів до ліквідних представників сектора як на ПФТС, так і на іноземних майданчиках, де торгуються українські папери", - підкреслює пан Супранонок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua