Глобальні ринки: ринок США відіграв падіння, черга за європейським ринком


Європейські акції в середу продовжили падіння, незважаючи на спроби до кінця сесії вирости під впливом американського ринку. Індекс Dow Jones Stoxx 600 втратив 1,2% багато в чому через проблеми в банківській сфері. Величезні збитки в 2008 р. змусять більшу частину банків рекапіталізуватися, причому в масштабах, які можуть бути можливі тільки за участю уряду. Портфельні інвестори, побоюючись, що їхні частки будуть розмиті, активно продають акції банків. Наприклад, RBS за день втратив 67% своєї вартості. З огляду на позитивну динаміку ринків США вчора, сьогодні європейські фондові ринки напевно покажуть зростання.

Приводом для зростання американського ринку став сенатський виступ Тімоті Гейтнера, який очолить Казначейство США, під час якого він заявив про готовність команди президента надати єдиний план зі стимулювання економіки протягом найближчих тижнів. Фінансовим компаніям допомогла відновитися також покупка акцій Bank of America топ-менеджментом компанії. Індекс S&P 500 виріс на 4,4%, поліпшивши динаміку в 2009 р. до мінус 7%. На відміну від Європи, у лідерах зростання були акції банків.

На ринку держборгу Європи триває розширення спредів прибутковості між країнами. Греція на першому після зниження рейтингу аукціоні з продажу державного боргу була змушена пропонувати прибутковість по п'ятирічним бондам з премією в 325 б.п. до бондів Німеччини. Вартість боргу виросла на 55 б.п. з часів останнього випуску в 2008 р. Наступна на черзі за зниженням рейтингу - Португалія. Держоблігації США продовжують падати. У лідерах падіння - довгострокові папери. Прибутковість по 10-ти річним держоблігаціям США виросла на 0,1 п.п. до 2,48%, а по 30-ти річним пройшла рівень 3% і закріпилася на 3,1%. Причиною зниження став фактор росту пропозиції - інвестори побоюються наповнення ринку казначейськими зобов'язаннями для фінансування плану Обами. У сегменті корпоративного боргу спостерігається активізація емітентів. За поточний місяць європейські компанії нефінансового сектора вже продали облігацій на 31 млрд. євро. Компанії бояться, що якщо не позичити зараз, то можливість буде втрачена.

На валютному ринку падіння фунта, який суттєво просів на тлі побоювань з приводу націоналізації банківської системи, вдалося стабілізувати. Підтримку фунту надала також увага Великої сімки, представники якої обговорять його нестабільність на найближчій зустрічі. Долар, навпроти, впав до 1,303 за євро, і знизився на 0,55% проти кошика валют основних торговельних партнерів США. Падіння долара, а також зростання американських фондових ринків, було сприйнято на сировинному ринку як привід для оптимізму. У цьому випадку пряма кореляція фондового і сировинного ринків пояснюється спекуляціями з приводу відновлення економіки та відповідно зростання споживання сировини. Нафта Crude з поставкою в березні виросла до 41 долара. Торги по нафті з поставкою в лютому закрилися позавчора на оцінці 38,74, після чого вчора торгувалися вже березневі контракти, що мали вагому цінову премію. На ринку золота настрої на даний момент також досить бичачі на тлі побоювань з приводу ослаблення долара.

Підготував Олег Неплях

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua