НБУ витягує гривню


Рух котирувань на українському фондовому ринку в понеділок був різноспрямований. Інвестори активно продавали акції Ясиновського коксохімічного заводу, що став одним з лідерів торгів - мінус 11% і 40% ринкових угод за сьогодні. Розпродажів також не уникли акції Укрсоцбанку (мінус 2,86%. У той же час, акції ВАТ "Моторсіч" виросли на 3,93%, ВАТ "Стирол" - на 9,38% і ВАТ "Стаханівський вагонобудівний завод" на 9,83%.

Негативна динаміка капіталізації більшої частини компаній пояснюється, у першу чергу, падінням на європейських торговельних майданчиках. Зростання окремих активів можна пояснити або технічними угодами, або помилкою гравців, які поставили на зростання ринку на початку сесії. Ми також не виключаємо наявність невеликого замовлення на покупку пакета акцій Моторсічи.

На валютному ринку НБУ продовжує агресивно піднімати курс гривні. Внесок регулятора в зміцнення національної валюти в понеділок перевищив 110 млн. доларів при обсязі торгів не набагато вище 200 млн. доларів. У вівторок НБУ планує продовжити інтервенції на підтримку гривні, що підтверджує нашу тезу про бажання НБУ наблизити ринковий курс гривні до рівня офіційного курсу до приїзду місії МФВ наприкінці поточного місяця.

Таким чином, короткостроковий ціновий рівень становить 7,7 грн. за долар при поточному ринковому курсі 8,1 грн. за долар. Ми вважаємо, що НБУ зможе на якийсь час знизити курс долара до значення офіційного курсу.

Підготував Олег Неплях

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua