Європейські інвестори не втрачають надії на підйом економіки


Європейські фондові індекси в понеділок 5 січня виросли завдяки надіям на те, що дії влади приведуть до пожвавлення світової економіки, повідомляє Bloomberg.

Британський FTSE 100 виріс на 17,85 пункту, або на 0,39%, до 4579,64 пункту. Німецький індекс DAX Xetra 30 зміцнився на 10,92 пункту, або на 0,22%, до 4983,99 пункту. Французький CAC 40 закрився зростанням на 10,23 пункту, або на 0,31%, на оцінці 3359,92 пункту. Зведений загальноєвропейський індекс Dow Jones Stoxx 600 додав 4,23 пункти, або 2,07%, до 208,69 пункту.

Інвестори пов'язують великі надії з діями влади. Напередодні радники обраного президента США Барака Обами (Barack Obama) заявили, що його програма економічного видужання буде містити в собі зниження податків для працівників і бізнесу на загальну суму біля $300 млрд. У такий спосіб Обама розраховує одержати підтримку скептиків у Конгресі, які стурбовані тим, що в його програмі занадто велика роль може бути відведена державі.

Значне зростання продемонстрували акції телекомунікаційних і нафтогазових компаній. Аналітики думають, що в нинішні важкі для ринків часи захисні акції можуть приносити непоганий доход інвесторам. На цьому тлі папери Vodafone Group виросли в ціні на 4,4%.

Непогану підтримку ринкам надала позитивна динаміка на японському фондовому ринку. Японські біржові індекси продемонстрували позитивну динаміку п'яту сесію поспіль на тлі очікувань, пов'язаних із вживанням нових заходів зі стимулювання економіки по усьому світові та ослаблення ієни проти долара США.

Індекс Nikkei 225 Stock Average виріс на 2,1% (+183,56 пункту) і закрився на рівні 9043,12 пункту, відзначившись максимальним зростанням у першу торговельну сесію року з 2002 р. Індекс широкого ринку Topix додав 1,9% (+16,67 пункту) до рівня 875,91 пункту.

Інвестори також відіграли події, що відбулися у швейцарському банківському секторі минулого тижня. Так, UBS продав частину свого пакета акцій китайського Bank of China, а Credit Suisse домовився про продаж більшої частини свого підрозділу з управління активами. Акції Credit Suisse виросли в ціні на 11%, а папери UBS подорожчали на 6,8%.

А от акції автовиробників у понеділок подешевіли. Так, папери німецької Daimler впали в ціні на 4% на тлі повідомлень, що з'явилися в пресі, про те, що компанія відмовилася від ідеї придбати шведського автовиробника Volvo Cars в американського автогиганта Ford, що зазнає нещастя. Папери Porsche впали на 6,6% після того, як французький банк Societe Generale понизив свою рекомендацію з його паперів з “купувати” до “тримати”, відзначивши, що продажі автомобілів класу “люкс” також піддані впливу глобальної кризи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua