Фондові Європи торгуються в зеленій зоні


У понеділок 5 січня основні біржові майданчики Європи торгуються в позитивній зоні на тлі оптимістичних очікувань інвесторів, пов'язаних з розробкою нових заходів щодо стимулювання економіки по усьому світові.

Станом на 14:22 британський фондовий індекс FTSE додає 0,1% до рівня 4567 пунктів, французький САС 40 торгується на рівні відкриття і становить 3351 пункт, німецький DAX у плюсі на 0,3% і знаходиться на рівні 4987 пунктів.

Радники обраного президента США Барака Обами в понеділок заявили про те, що його програма економічного видужання буде містити в собі зниження податків на загальну суму біля $300 млрд., а представники Федеральної резервної системи США закликали збільшити держвитрати.

Раніше Обама заявляв про плани здійснити масштабні інвестиції в інфраструктурні проекти. Як наслідок, можливе збільшення попиту на метали і сировину штовхає нагору котирування видобувних і металургійних компаній.

Акції найбільшої видобувної компанії світу австралійської BHP Billiton (BHP) додають 1,1%, папери третьої у світі компанії сектора британо-австралійської Rio Tinto (RTP) показують зростання на 4,1%.

Папери найбільшої французької нафтової компанії Total (TOT) ростуть на 4,1%, котирування британської BP (BP) піднімаються на 3,7%.

Ф'ючерси на нафту марки Light Sweet додають 2,07% і торгуються по $47,30 за барель. Каталізатором зростання нафтових котирувань служить ескалація конфлікту на Близькому Сході, а також зниження поставок газу до Європи через відсутність домовленостей між найбільшим у світі постачальником газу російським “Газпромом” і “Нафтогазом України”.

Перспективи збільшення державної підтримки економіці також “підігрівають” банківські котирування. Папери швейцарських банків UBS ( UBS) і Credit Suisse (CS) додають 6,4% й 8,2% відповідно.

Інвестори також відіграють події, що відбулися у швейцарському банківському секторі минулого тижня. Так, UBS продав частину свого пакета акцій китайського Bank of China, а Credit Suisse домовився про продаж більшої частини свого підрозділу з управління активами.

Акції найбільшого у світі виробника продуктів харчування швейцарського Nestle ростуть на 2,8%.

У негативній зоні торгуються папери автовиробників. Акції німецького Daimler гублять 1,1% на тлі повідомлень, що з'явилися в пресі, про те, що компанія відмовилася від ідеї придбати шведського автовиробника Volvo Cars в американського автогиганта Ford (F), що зазнає нещастя. Папери Porsche знижуються на 3,1% після того, як французький банк Societe Generale понизив свою рекомендацію з його паперів з “купувати” до “тримати”, відзначивши, що продажі автомобілів класу “люкс” також піддані впливу глобальної кризи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua