Експерти: Портфельним інвесторам 2009 рік принесе небувалий успіх


Експерти: Портфельним інвесторам 2009 рік принесе небувалий успіх

Експерти інвестиційної компанії Phoenix Capital вважають, що 2009 рік може виявитися винятково вдалим з погляду портфельного інвестора - гривнева прибутковість вкладень у цінні папери українських компаній може обчислюватися дво/тризначними цифрами.

"Індекс ПФТС протягом 2008 року впав на 84% та у цей час українські акції першого ешелону можна придбати в 5-15 разів дешевше, ніж рік тому", - говориться в підготовленому компанією огляді Українська стратегія 2009: Коли слабкий стає сильним.

Як повідомили в компанії, головними критеріями вибору інвестиційних інструментів у наступному році аналітики Phoenix Capital вважають низьке боргове навантаження емітента та експортну орієнтованість бізнесу, що дозволяє йому одержувати доходи в іноземній валюті, у першу чергу, у доларах та євро.

"На нашу думку найбільш привабливими в середньостроковій перспективі галузями є український аграрний сектор, металургія і харчова промисловість. Саме ці галузі виявляться у виграшному становищі завдяки очікуваній девальвації національної валюти до 13,5грн./$ до кінця 2009 року", - говориться в підготовленому компанією огляді.

Експерти при цьому вважають, що високий експортний потенціал поряд з відсутністю боргів дозволять металургії, агросектору і харчопрому стати локомотивами зростання економіки в III-IV кварталах 2009 року З іншого боку, найбільші ризики, на думку експертів Phoenix Capital, присутні в галузях, що розвиваються переважно за рахунок позикових коштів. Це, у першу чергу, будівництво, роздрібна торгівля, банківський сектор та, у меншій мірі, машинобудування.

Більшість вітчизняних машинобудівних компаній зіткнуться з падінням попиту на свою продукцію через згортання інвестиційних програм українських і російських промислових виробників.

"Для консервативних інвесторів, не схильних до високих ризиків, привабливими стануть галузі, на продукцію яких існує стабільний попит - виробництво електроенергії, пиво-безалкогольна промисловість і телекомунікації", - прогнозують експерти Phoenix Capital.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua