WSJ: Росія закінчує рік з найгіршим, а Японія - з найкращим результатом на фондових ринках


WSJ: Росія закінчує рік з найгіршим, а Японія - з найкращим результатом на фондових ринках

Всі сектори і ринки постраждали під час кризи, всі стратегії, крім нагромадження коштів і гри на колапс економіки, виявилися безуспішними. Котирування акцій різко впали, і за підсумками року Росія покаже найгірший результат з погляду динаміки на фондових ринках, пише газета The Wall Street Journal.

"Технічно зараз Різдво, але ситуація на Уолл-стріт за духом ближча до Апокаліпсиса", - відзначається в статті.

За даними агентства FactSet, що відслідковує курси приблизно 54 тис. акцій по всьому світові, подорожчали з початку року всього 3,8 тис., з них 433 котируються на фондових біржах США.

Найкращим ринком за підсумками року повинна стати Японія: у доларовому еквіваленті індекс упав усього на 28% у порівнянні з 46% у середньому в світі.

З найгіршим результатом завершує рік Росія - індекси впали на 76% через зниження нафтових цін, військовий конфлікт із Грузією і проблеми з іноземними інвесторами, включаючи British Petroleum, повідомляє WSJ.

Друге місце з кінця належить Ірландії - акції подешевшали на 68%.

На цьому тлі США, що втратили лише 38% вартості акцій, виглядають не так вже й жалюгідно.

Деякі компанії в Сполучених Штатах все-таки виявилися більш стійкими, ніж інші. Серед таких компаній біотехнологічні підприємства, виробники продуктів харчування та тютюнових виробів.

Найкращий результат за період з 1 січня 2008 року показала фірма Emergent BioSolutions, що розробляє різні засоби імунізації - від вакцини проти тифу до заходів захисту від біологічної і хімічної зброї. Її акції подорожчали на 400% - з $5 у січні до $25 на початок тижня. Це різке зростання вражало би навіть в умовах стабільних ринків, а тим більше зараз, коли світ валиться, говориться в статті.

У число претендентів на місце лідера виявилися Star Scientific, Mexco Energy та American Italian Pasta Co.

Star Scientific, виробник "бездимних" тютюнових виробів, які, як стверджує компанія, менш шкідливі для здоров'я, виграла судовий розгляд проти Reynolds American відносно патентних прав. Її акції останні кілька років дешевшали, однак 2008 рік виявився надзвичайно вдалим.

American Italian Pasta ледве пережила дуже складний період трансформації, що включав зміну системи бухобліку і виключення акцій з біржового списку, і цього року показала дуже стабільне і дуже швидке зростання.

Нафтогазова компанія Mexco виявила нові запаси нафти та газу, що дозволило їй компенсувати обвал цін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua