"Київенерго" вимагає від КМДА компенсувати майже 1 млрд грн


"Київенерго" вимагає від КМДА компенсувати майже 1 млрд грн

ВАТ "Київенерго", що експлуатує столичний енергокомплекс, вимагає від Київської міської державної адміністрації (КМДА) компенсувати компанії різницю між чинними та економічно обґрунтованими тарифами на виробництво теплової енергії в розмірі 976,52 млн грн, що утворилася з 2000 року.

"Компанія вимагає компенсувати різницю в тарифах на теплову енергію в розмірі 976 млн 519,608 тис. грн (без ПДВ), у тому числі 516 млн грн заборгованості, що виникла цього року", - говориться в заяві "Київенерго" поширеній у вівторок увечері.

Претензію з вимогою оплатити існуючу заборгованість "Київенерго" направило офіційним листом у КМДА. У випадку несплати боргу столична енергокомпанія буде змушена звернутися в суд для захисту своїх прав та інтересів, підкреслюється в заяві.

У компанії нагадують, що встановлені київською владою тарифи на теплову енергію нижчі від економічно обґрунтованого рівня і компанія має всі законні підстави вимагати відповідної компенсації.

"У випадку, якщо тариф на теплову енергію встановлений нижче її собівартості з урахуванням граничного рівня рентабельності, то орган, яким установлений цей тариф, повинен передбачити механізми компенсації цієї різниці в порядку, установленому законодавством", - відзначають в "Київенерго".

"Київенерго технічно може забезпечить своїх споживачів теплом відповідно до норм і погодних умов. Але несплата компенсації КМДА за тарифи на тепло, які нижчі від собівартості, створила багатомільйонний борг компанії в розрахунках за газ", - резюмує прес-секретар компанії Іванна Майстренко.

"Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі. Сумарна встановлена електрична потужність двох ТЕЦ компанії становить 1,2 тис. Мвт, теплова - 3,614 тис. Гкал-г, теплофікаційна потужність всіх об'єктів - 8,48 тис. Гкал-г.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua