Навіть якщо Газпром закрутить вентиль, Україна протримається рік?


Навіть якщо Газпром закрутить вентиль, Україна протримається рік?

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина заявляє, що у випадку обмеження постачання газу з боку ВАТ "Газпром", на газопостачанні України це не відіб'ється. Про це він заявив в інтерв'ю УНІАН.

"Навіть якщо гіпотетично припустити, що нам не вдасться прийти до консенсусу з "Газпромом" і він з 1 січня почне знижувати тиск у системі, на газопостачанні України це не відіб'ється. Наші запаси в сховищах дозволяють протриматися в авральному режимі до кінця року", - сказав він.

При цьому він додав, що "є один істотний нюанс, який замовчують наші російські партнери. Наші запаси передбачають забезпечення суто українських споживачів, тоді як транзит європейського газу також вимагає "підживлення" технічним газом. Поставки цього газу повинен забезпечити "Газпром". Інакше, ми не зможемо на належному рівні підтримувати тиск у системі для забезпечення транзиту", - відзначив голова "Нафтогазу".

Дубина підкреслив, що "наші газотранспортні системи інтегровані, тому ми просто приречені на партнерство і взаємну підтримку іміджу наших компаній як надійних постачальників і транзитерів газу в Європу".

"Ми постараємося за дні, що залишилися, зробити все, щоб не виходити на роботу до закінчення різдвяних канікул. Думаю, нашим російським колегам теж не дуже хочеться зустрічати Новий рік під ялинкою в офісі. Новий рік повинен бути святом, а не продовженням трудових буднів", - підсумував голова "Нафтогазу".

Європа, на чверть залежна від поставок російського газу, одержує більшу частину "блакитного палива" по системі трубопроводів, що йдуть через Україну. У січні 2006 року РФ обмежувала подачу газу Україні через неузгоджену ціну на майбутній рік, нестачу палива Київ добирав з експортних поставок в Європу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua