Азіатські акції дешевшають у вівторок на побоюваннях поглиблення рецесії


Азіатські фондові індекси падають у вівторок на побоюваннях поглиблення рецесії в регіоні: макроекономічні показники погіршуються, компанії урізують прогнози прибутку. ЦБ Китаю в понеділок знизив процентні ставки менше, ніж очікували економісти, і експерти вже говорять про недостатність цих заходів, повідомило агентство Bloomberg.

Зведений індекс Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI Asia Pacific, що враховує ситуацію на 14 ринках (крім Японії, де 23 грудня є вихідним днем), опустився на 2,5%. З початку року показник втратив 44% у результаті світової фінансової кризи.

Гонконгський Hang Seng втратив 2,8%, корейський Kospi - 2,9%, S&P/ASX 200 - 1,2%.

"Інвестори реалізують свої цінні папери, - відзначив Лим Ченгу із Samsung Investment Trust Management Co. у Сеулі. - До нас продовжують надходити негативні новини, які підтверджують, що міжнародна економічна активність швидко сходить нанівець".

Фондові індекси США знизилися в понеділок (S&P 500 - на 1,8%) на новинах про скорочення прибутку компаній. Так, Goldman Sachs Group Inc. очікує зниження доходів одного з найбільших постачальників зерна Monsanto Co. на тлі рецесії.

Депозитарні розписки найбільшого автовиробника Японії і другої за величиною автомобілебудівної компанії світу Toyota Motor Co. втратили на торгах у Нью-Йорку в понеділок 5,4% вартості на оголошенні про прогнозований на поточний фінансовий рік операційному збитку в розмірі 150 млрд ієн ($1,7 млрд). Раніше за 12 місяців, що закінчуються 31 березня 2009 року, очікувався прибуток на рівні 600 млрд ієн.

Ціна акцій найбільшого автомобільного концерну Південної Кореї Hyndai Motor обвалилася на 8,7%, котирування паперів її афілійованої компанії Kia Motors Group звалилися на 8,8%. Сукупні продажі обох компаній складуть за підсумками року 4,2 млн автомобілів у порівнянні з раніше прогнозованими 4,8 млн.

Курс акцій другого за величиною виробника комп'ютерних чипів пам'яті Hynix Semiconductor Inc. впав на 8,4% після того, як агентство Moody's Investors Services знизило кредитний рейтинг компанії через "складну економічну обстановку".

Котирування паперів найбільшого видобувного концерну у світі BHP Billiton Ltd. впали на 4,2%, австралійська нафтова компанія Woodside Petroleum втратила 1,5% капіталізації, китайська PetroChina Co. - 4,3% на падінні сировинних цін.

Вартість нафтових ф'ючерсів знизилася на електронних торгах на 1,7% - до $39,25 за барель. З початку року нафта обвалилася на 59%, з липневого піка її ціна скоротилася більш ніж в 3,5 рази. Мідь і золото подешевіли в понеділок на 0,3%.

Китайські фондові індекси падають на стурбованості тим, що зниження процентних ставок ЦБ Китаю буде недостатньо для підтримки економічного зростання. Китайський центральний банк зменшив у понеділок процентні ставки по кредитах і депозитах п'ятий раз за останні три місяці. Ключова річна ставка кредитування скорочена на 0,27 процентного пункту - до 5,31% з 5,58%. Ставка по депозитах знижена на ту ж величину - до 2,25% з 2,52%. Зміни набули чинності з 23 грудня.

Норма обов'язкових банківських резервів по депозитах була знижена на 50 базисних пунктів - до 15,5% з 16% для великих банків і до 13,5% з 14% - для дрібних.

Котирування акцій найбільшої брокерської компанії Китаю за величиною ринкової капіталізації CITIC Securities Co. впали на 2,7%.

Найбільший оператор стільникового зв'язку у світі з ринкової вартості China Mobile Ltd. втратив на торгах у Гонконгу 1% від ціни своїх акцій.

Курс акцій австралійського оператора хеджевих фондів HFA Holdings Ltd. звалився на рекордну величину (56%), після того як компанія призупинила викуп акцій трьох своїх фондів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua