РФ запропонувала Україні погасити газовий борг за рахунок передоплати "Газпрому" за транзит


РФ запропонувала Україні погасити газовий борг за рахунок передоплати "Газпрому" за транзит

Росія запропонувала Україні погасити свій газовий борг шляхом його зарахування як авансовий платіж "Газпрому" за транзит газу українською територією, але рішення не знайдене.

Про це йдеться в посланні першого віце-прем'єра РФ, голови ради директорів ВАТ "Газпром" Віктора Зубкова європейським партнерам, в якому він проінформував останніх про ситуацію, що складається з транзитними постачаннями російського газу європейським споживачам територією України, повідомляє прес-служба уряду РФ.

Документ направлений відповідно до домовленостей в рамках енергетичного діалогу Росії і Європейського союзу про використання механізму раннього попередження голові Комісії Європейських співтовариств Жозе Мануелю Баррозу, а також головам урядів Австрії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Греції, Італії, Румунії, Словаччини, Словенії, Франції, Чехії і Польщі.

У документі, зокрема, йдеться, що впродовж останніх місяців уряд РФ робить зусилля з погашення значного українського боргу за газ. Як наголошується в повідомленні, російська сторона як жест доброї волі розробила схему погашення боргу за рахунок передоплати за транзит російського природного газу територією України. Разом з тим, як відзначив В.Зубков, рішення поки не знайдене внаслідок неконструктивної позиції української сторони.

На думку Зубкова, затягування вирішення питання з боргами "викликає особливий подив" на тлі вирішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) надати Україні кредит у розмірі 16,5 млрд дол. в цілях скорочення дефіциту, збалансування бюджету і підтримки банківського сектору країни.

Перший віце-прем'єр РФ завірив європейських колег, що "Газпром" у повному обсязі виконуватиме свої контрактні зобов'язання перед Європою, оскільки діє довгостроковий договір на транзит газу через територію України, згідно з яким виконання українською стороною своїх транзитних зобов'язань ніяк не пов'язане з постачаннями газу для споживачів країни. "Разом з тим, не можна виключати, що нинішня позиція української сторони і ті або інші її кроки, що зачіпають транзит природного газу через українську територію, можуть привести до порушення стабільності постачань газу до Європи", - підкреслив Зубков.

Нагадаємо, Україна виплатила 1 млрд дол. боргу за газ за вересень-жовтень в 2008 р., про що повідомила 19 грудня ц.р. прес-секретар Президента України Ірина Ванникова. Здійснюється накопичення необхідних сум для закінчення оплати закачаних обсягів природного газу, додала вона. "На думку Президента України, затягування з оплатою за отриманий ресурс, яке відбувається при недбалому відношенні до цього питання з боку уряду, привело до надмірного затягування підписання контракту між "Нафтогазом України" і "Газпромом". Президент України упевнений, що особисте втручання глави держави дозволить вирішити відмічену проблему, і договір в газовій сфері буде підписаний", - відзначила прес-секретар.

Раніше офіційний представник компанії RosUkrEnergo Андрій Кнутов заявив, що НАК "Нафтогаз України" ще не закрила борг за постачання газу в жовтні 2008 р. Всього, за його словами, "Нафтогаз України" до кінця 2008 р. повинен сплатити понад 2 млрд дол. за постачання газу.

У той же час за словами представника ВАТ "Газпром" Сергія Купріянова, Україна погасила борг за газ у підземних сховищах газу за жовтень 2008 р. При цьому він повідомив, що за листопад і грудень Україна залишилася винна 2 млрд дол. Купріянов виразив побоювання, що Україна не зможе перерахувати ці кошти до Нового року, а у такому разі у "Газпрому" не буде юридичних підстав для його постачань.

Російська сторона раніше заявляла, що у разі невиплати боргу Україна може отримати в 2009 р. "ринкову" ціну на газ - 400 дол. за тис. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua