Глобальні ринки: фондові ринки в бічному тренді


Інтрига навколо долі найбільших автомобілебудівельників США нарешті розв'язалася. Американський уряд надасть кредитне плече в розмірі 13,4 млрд. дол. під 5% річних, що істотно нижче середньоринкового доходу за високоризиковими облігаціями. Уряд Канади також додатково може надати 3,3 млрд. дол. для допомоги General Motors, Chrysler і Ford. Цих коштів навряд чи буде досить для повноцінного порятунку компаній. Скоріше, це допомога, що дасть час компаніям для мобілізації і проведення реформ, що сприймається ринком як позитивний сигнал.

Американські фондові ринки на тлі позитивних новин з автомобілебудівної галузі і можливого розширення плану зі стимулювання економіки адміністрацією Барака Обами, завершили торговельний тиждень у невеликому плюсі. Індекс Standard & Poor's 500 за рахунок 0,29% зростання в п'ятницю за тиждень виріс на 0,9%. Європейські фондові індекси, навпаки, упали, однак поводження і американських і європейських індексів скоріше говорить про бічний тренд. Економічні перспективи розвинених країн залишаються занадто туманними, щоб можна було чекати швидкого відновлення ринків акцій. Зусилля урядів сприяють поступовому відновленню кредитних ринків, і в таких умовах більшість інвесторів воліють мати справу з менш ризиковими активами, ніж акції.

Попит на безризикові активи залишається високим, про що свідчить низька прибутковість у сегменті американських та європейських державних облігацій. Прибутковість з державного боргу країн Західної Європи минулого тижня знижувалася рекордними темпами на тлі дефляційних очікувань і високого попиту. Зокрема, десятирічні бонди Німеччини пробили трипроцентний поріг, а дворічні бонди торгуються з рекордно низькою прибутковістю.

На валютному ринку зберігається висока турбулентність. Долар, пробивши рівень 1,47 дол./євро, відновився до 1,39 до п'ятниці. Причиною відкоту стала технічна корекція після ралі з 1,24 до 1,47, а також рішення Центробанку Японії знизити дисконтну ставку до 0,1%. Дефляція, імовірність якої росте, і зниження дисконтних ставок світовими регуляторами поставлять під сумнів рішення ЄЦБ утриматися від зниження ставки нижче 2%. Є всі підстави для стабілізації курсу долара нижче 1,4 доларів за євро. При цьому існує можливість зростання долара вище цього значення.

Олег Неплях, управляючий активами

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua