Переговори Газпрому з Нафтогазом знову не принесли помітного прогресу


Переговори Газпрому з Нафтогазом знову не принесли помітного прогресу

Черговий раунд переговорів керівництва "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України" не приніс результатів.

"Відбувся черговий раунд переговорів. Помітного прогресу досягнуто не було. Переговори будуть продовжені", - повідомили Агентству газової інформації (АГІ) в управлінні інформації "Газпрому".

Як повідомлялося, голови російського та українського урядів 2 жовтня підписали меморандум про співробітництво в газовій сфері. Одним із ключових положень документа є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом України" з 1 січня 2009 року. При цьому "Газпром" (РТС: GAZP) зберігає можливість продавати прямо кінцевим споживачам України 7,5 млрд куб. м газу на рік. Документом також підтверджений намір поетапного переходу на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємопогоджувані ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу по її території. Умовою виконання положень меморандуму є повне погашення НАК "Нафтогаз України" всієї наявної заборгованості за поставлений газ.

Наприкінці листопада голова правління НАК Олег Дубина домовився із головою "Газпрому" Олексієм Міллером про те, що "Нафтогаз України" до 1 грудня погасить швейцарському трейдеру RosUkrEnergo заборгованість за газ, поставлений у вересні, і частину заборгованості за газ, поставлений у жовтні, - усього близько $550 млн.

За даними RosUkrEnergo, на 2 грудня НАК перерахувала $268,7 млн і їй необхідно ще заплатити за вересень-листопад $2,195 млрд. Швейцарський газотрейдер також повідомив, що в грудні обсяг поставок "Нафтогазу України" оцінюється в $862,3 млн, які необхідно заплатити до кінця року.

"Газпром", у свою чергу, донедавна заявляв, що у випадку несплати боргу, він змушений буде підвищити з 1 січня ціну газу для України з $179,5 за тис. куб. м до $400 за тис. куб. м.

Однак заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв 12 грудня повідомив, що компанія запропонувала Києву компромісне рішення щодо врегулювання газової заборгованості України. Деталі запропонованого компромісу поки не відомі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua