ПФТС рухає чужа статистика


Протягом торговельної сесії понеділка ринок демонстрував бічний тренд.

"Підйом українського ринку акцій, що почався ранком слідом за зростанням світових бірж і цін на нафту, вдень призупинився в районі 278 пунктів по індексу ПФТС: гравці стали фіксувати прибуток,- говорить трейдер ІК Phoenix Capital Олена Дегрик.- У результаті вже на 12.30 на біржах ПФТС, РТС і ММВБ вартість "блакитних фішок" почала опускатися в середньому на 0,5%".

При цьому, як відзначив секторний аналітик компанії "ТЕКТ Ессет Менеджмент" Тамара Манукьян, торговельна сесія була відзначена низькою активністю торгів: була проведена 51 угода, обсяг торгів по акціях склав 9,58 млн. грн. За результатами торгів індекс ПФТС знизився на 0,79 індексних пункту і зафіксувався на рівні 274,26 індексних пункту.

На думку аналітиків, така поведінка ринку було пов'язана, з одного боку, зі зростанням європейських торговельних майданчиків на очікуванні виділення допомоги американським автовиробникам, а з іншого боку - з очікуванням виходу негативних статистичних даних по США.

"Найбільший вплив на значення індексу ПФТС за підсумками понеділка зробило падіння котирувань Азовсталі (-5,38%) і Крюковського вагонобудівного заводу (-8,21%), хоча воно виявилося не настільки сильним завдяки зростанню "Західенерго" (+1,49%), частка якого в індексному кошику - 32,1%", - відзначає пані Манукьян. При цьому найбільшою популярністю протягом дня користувалися акції Славутського солодового заводу (6 угод на суму 4,86 млн. грн.), Запорізького абразивного комбінату (5 угод на 3,2 млн. грн.), "Західенерго" (5 угод на 440,85 тис. грн.), "Азовсталі" (11 угод на 438,64 тис. грн.) і Крюковського вагонобудівного заводу (6 угод на 103,32 тис. грн.).

За словами Олени Дегрик, ринок не відіграв оптимізму на світових майданчиках, підігрітого очікуваннями надання допомоги автопрому США і ймовірним зниженням ОПЕК квот на видобуток нафти. "Індекси США минулої п'ятниці виросли на тлі зростання котирувань акцій компаній технологічного сектора, обумовленого очікуваннями збільшення державних витрат на цю сферу, - відзначає вона. - При цьому європейські індекси вдень у понеділок додають у межах 1%, а в секторі американських фондових ф'ючерсів намітилося зниження (контракт на індекс S&P 500 опустився на 0,7%), що сприяло припиненню зростання українських акцій".

На думку Тамари Манукьян, на цьому тижні поводження індексу ПФТС буде визначатися подіями, що відбуваються на світових торговельних майданчиках, зокрема, крім рішення верхньої палати Конгресу США з приводу надання автопрому фінансової допомоги, очікується зниження базової процентної ставки ФРС США за підсумками засідання з 1% до 0,5%. "Вихід макростатистичних даних з промислового виробництва, індексу споживчої інфляції й будівельному сектору за листопад також вплине на настрої учасників торгів", - вважає аналітик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua