Фондові індекси АТР падають у вівторок на побоюваннях рецесії


Азіатські фондові індекси падають у вівторок на побоюваннях, що поглиблення світової рецесії приведе до різкого скорочення прибутків компаній регіону, повідомило агентство Bloomberg.

Зведений індекс Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI Asia Pacific, що враховує ситуацію на 14 ринках, опустився на 1,2%. Японський Nikkei 225 знизився на 0,7%. Гонконгський індекс Hang Seng втратив 0,9%.

Провідні компанії Азії скорочують прогнози прибутку й виробництво на тлі погіршення основних макроекономічних показників у США, Європі і Японії.

Акції найбільшого гірничодобувного концерну світу BHP Billiton Ltd. подешевіли на 2,2% після заяви його керівництва про те, що спад попиту на вугілля торкнувся й цієї компанії. Австралійська Marcarthur Coal, провідний світовий експортер вугільного порошку, використовуваного при виплавці сталі, наполовину скоротила прогноз прибутку за поточне фінпівріччя й призупинила виплату дивідендів через "раптове й безпрецедентне зменшення продажів вугілля". Вартість паперів Marcarthur обвалилася у вівторок на 22%.

Курс акцій виробника залізної руди Fortescue Metals Group Ltd. упав на 6,1%, оскільки аналітики Morgan Stanley прогнозують її збитковість у першому півріччі 2009 року.

Світова рецесія привела до охолодження попиту на сталь, що змусило сталеливарні компанії Азії, Європи і Північної Америки знизити закупівлі сировини.

Друга компанія світу за обсягами виробництва сталі Nippon Steel Corp. втратила 3,7% ринкової капіталізації у вівторок. Ціна паперів Hitachi Metals Ltd. звалилася на 14%.

Акції найбільшого світового оператора суховантажних судів China Cosco подешевіли на 7,1% після оголошення про очікувані збитки від форвардних фрахтових договорів у розмірі $577 млн.

Котирування паперів другого за величиною брокера Японії Daiwa Securities Group опустилися на 4,7%. Компанія збирається залучити 100 млрд ієн ($1,1 млрд) нового капіталу, щоб компенсувати понесені в минулому кварталі збитки.

Курс акцій провідного виробника комп'ютерної пам'яті у світі Samsung Electronics Co. знизився на 3,7%. Вартість паперів виготовлювача побутової електроніки Sony Corp. упав на 5,2% на очікуваннях скорочення споживчих витрат у результаті зростання безробіття по всьому світу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua