"Ъ": У Промінвестбанку прогримів зрив


"Ъ": У Промінвестбанку прогримів зрив

Народні депутати Сергій та Андрій Клюєви (Партія регіонів), незважаючи на те, що Нацбанк відмовив їм в одержанні контролю над Промінвестбанком (ПІБ), продовжують шукати можливості, щоб зупинити націоналізацію банку.

Учора депутати від ПР зірвали прес-конференцію тимчасового адміністратора ПІБ Володимира Кротюка, не дозволивши йому оголосити про входження держави в капітал банку. Тепер доля ПІБ у руках Мінфіну, що має 3 млрд грн на рекапіталізацію банківської системи.

Як повідомлялось, через нездатність народних депутатів Андрія та Сергія Клюєвих проплатити викуп акцій додаткової емісії ПІБ на 900 млн грн правління НБУ 9 грудня прийняло постанову про націоналізацію банку.

Інформація про це рішення повинна була з'явитися на сайті НБУ 11 грудня, але тимчасовий адміністратор ПІБ - заступник голови НБУ Володимир Кротюк - переніс оприлюднення постанови на 12 грудня. У той день рішення також не було опубліковано, а на 15 грудня була призначена прес-конференція.

Учора Володимир Кротюк так і не зміг офіційно повідомити про долю ПІБ. Член дирекції тимчасового адміністратора ПІБ Андрій Швець заявив журналістам, що депутати заблокували кабінет Володимира Кротюка перед початком запланованої на 15.00 прес-конференції, однак відмовився назвати їхні прізвища. Втім, про те, що ПІБ буде націоналізований, говориться в розданому прес-релізі банку: "Сьогодні міжнародна аудиторська компанія Deloitte & Touche проводить діагностичне обстеження Промінвестбанку, за результатами якого буде проведена реальна оцінка вартості. Після цього тимчасовий адміністратор затвердить програму фінансового оздоровлення банку за участю держави, що буде передана на узгодження в Нацбанк".

Перший заступник голови правління ПІБ Ігор Францкевич заявив, що не знає, хто заблокував кабінет Кротюка. "У цей час я не був у банку і нічого не знаю. Програма оздоровлення ПІБ є, але хто інвестор - відкрите питання, - сказав він. - Усередині банку націоналізація не обговорювалася. Якщо Кротюк щось робив щодо цього питання, то тільки на основі рішень Нацбанку. Є ідея про націоналізацію, але про це повинен заявити Мінфін. НБУ може її ініціювати, але ніяких його постанов я не бачив, рішення Мінфіну теж".

Джерело в Партії регіонів повідомило, що кабінет Кротюка блокували депутати їхньої фракції. "Це були депутати від Партії регіонів. Звичайно в нас на ці заходи виїжджає Сівкович (Володимир Сівкович, перший заступник голови комітету Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності), зателефонуйте йому, може він ще там.

Сам Андрій Клюєв навряд чи там був, а Сергія Клюєва немає в Києві, але це було зроблено в їхніх інтересах. Я не знаю, навіщо це робити. Ми влізли в авантюру, а це недобре. Нам це авторитету не додає", - сказав співрозмовник. Сівкович підтвердив свою розмову з Володимиром Кротюком: "Як можна заблокувати Промінвестбанк? Поговорити з тимчасовим адміністратором це одне, а заблокувати - зовсім інше. Я був у кабінеті у Володі Макеєнка (член комітету Ради з питань бюджету), і в Кротюка теж був, але ми обговорювали не націоналізацію Промінвестбанку. Із Кротюком я спілкувався про його здоров'я і рекомендував, де йому лікуватися".

Сівкович відзначив, що виступає за продаж ПІБ. "Що, на вашу думку, краще: щоб банк приватизували і держава вливала гроші, яких і так ні на що не вистачає, або щоб Нацбанк міг почекати день-два, коли прийдуть західні гроші? - сказав він. - Мені не однаково. Може, хтось хоче націоналізувати, а потім украсти банк? Коли банк купується не за гроші українських банків і не за резерви НБУ, це добре для країни. Якщо Клюєви заплатять $2 млрд, я підтримаю це. Я знаю, як ідуть переговори про залучення грошей. На цьому тижні вони надійдуть в Україну".

Хто одержить банк - брати Клюєви чи Кабмін, - залежить від Мінфіну. Прес-секретар ПІБ Світлана Кушнір повідомила, що після спілкування із представниками ПР Володимир Кротюк виїхав у Мінфін: "Депутати разом з Володимиром Кротюком були в його кабінеті. Потім Кротюк на 16.00 виїхав у Мінфін, а вони залишилися". Відзначимо, що, згідно п. 2 ст. 2 закону "Про першочергові заходи щодо запобігання негативних наслідків фінансової кризи", Кабмін повинен ухвалити рішення щодо націоналізації банку за рекомендацією НБУ.

Така рекомендація була дана 9 грудня, а 12 грудня депутати внесли зміни в бюджет і направили в стабілізаційний фонд близько 3 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua