Всі члени ОПЕК підтримують скорочення видобутку нафти


Всі члени ОПЕК підтримують скорочення видобутку нафти

Всі члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), включаючи Саудівську Аравію, найбільшого виробника нафти у світі, підтримують зниження видобутку на засіданні цього тижня, заявив голова картелю і міністр нафти Алжиру Шакіб Хеліл, повідомило агентство Bloomberg.

"Усі підтримують скорочення, я не бачу в цьому ніяких сумнівів. Саудівська Аравія знизила поставки нафти на 8%, і це вплинуло на ринок, - відзначив Ш.Хеліл.

ОПЕК реалізувала домовленість про скорочення видобутку нафти на 1,5 млн барелів на добу, досягнуту 1 листопада, на 75%, сказав президент картелю. Алжир зменшив виробництво на 90 тис. барелів на добу і добуває зараз 1,3 млн барелів на добу.

Країни ОПЕК "влаштує вартість нафти на рівні $75 за барель", сказав Ш.Хеліл, додавши, що ринок зараз перенасичений енергоресурсами. Складські запаси оцінюються в 57 днів нормального споживання, що на п'ять днів більше від середнього значення за останні 5 років - 52 дні.

"Таким чином, нам треба забрати з ринку 400 млн барелів нафти, щоб повернутися до середнього значення", - стверджує Ш.Хеліл.

ОПЕК "украй песимістично оцінює попит" на нафту на майбутній рік, відзначив президент організації. На його думку, споживання нафти може скоротитися на 500 тис. барелів на добу.

Ш.Хеліл упевнений, що Росія підтримає кроки ОПЕК зі зниження видобутку. ОПЕК чекає від Росії скорочення видобутку нафти на 200-300 тис. барелів на добу, сказав у понеділок президент НК "ЛУКОЙЛ" Вагіт Алекперов.

Мексиці, ще одному великому експортерові енергоресурсів, що не входить у нафтовий картель, не знадобиться знижувати видобуток, оскільки він скорочується природно, відзначив Ш.Хеліл.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua