Гривня падає, прибутковості по евробондам ростуть


Вихід Нафтогазу на валютний ринок, як ми й припускали, прискорив падіння гривні. Можлива реструктуризація боргу перед Газпромом знизить тиск на валютний ринок у грудні, однак необхідність покупки більше 2 млрд. дол. на тлі погіршення економічного стану Нафтогазу відновить тиск на курс гривні в наступному кварталі. Оцінка інвесторами ризиків України за тиждень погіршилася, а зростання валютної нестабільності і дефолт Еквадору може довести індекс EMBI+ Україна до рекордних жовтневих значень.

Фальстарт девальвації американської валюти

Європейські акції виросли за попередній тиждень на тлі потепління на сировинних ринках і нових державних програмах зі стимулювання економіки. Основний Європейський індекс Stoxx 600 збільшив своє значення на 4,4%, незважаючи на падіння на європейських торговельних майданчиках у п'ятницю (Stoxx 600 упав на 2,7%). Причиною падіння індексів у п'ятницю стала відмова Сенату США надати 14 млрд. доларів для підтримки автомобілебудівельників. Банкрутство 3-х автомобільних корпорацій, якщо воно буде супроводжуватися зупинкою виробництва, буде коштувати США 239 тис. робочих місць безпосередньо на компаніях-виробниках. Сукупний ефект про падіння 3-х компаній приведе до скорочення 3,5 млн. робочих місць за рахунок компаній з виробництва запасних частин і мережі продажів.

Недостача голосів для прийняття проекту підтримки компаній викликала падіння ринку акцій у США з відкриття в п'ятницю. Підтримку ринку не змогла надати навіть порівняно позитивна статистика з роздрібних продажів, які скоротилися в листопаді на 1,8% і на 1,6% без урахування автомобілів. Після падіння на 2,9% у жовтні більшість аналітиків прогнозувала більше істотне зниження. Слабку реакцію на згладжування негативної динаміки споживання можна пояснити очікуванням перегляду даних убік підвищення після надходження уточнених даних про продажі, або очікуванням падіння продажів у наступному місяці, у випадку, якщо порівняльна стабільність показника пояснюється передчасним стартом покупок подарунків на новорічні свята.

У другій половині торговельної сесії фондові ринки США стали поступово відростати і вийшли до кінця торгів у плюс - S&P 500 виріс на 0,7%. Фінальне ралі дозволило завершити торговельний тиждень на фондових ринках США зростанням (S&P 500 +0,4%). Позитивно вплинуло на ринок рішення Джорджа Буша надати короткострокову підтримку автомобілебудівельникам за рахунок коштів, виділених Конгресом на підтримку фінансової системи. Імовірно, у цьому випадку Казначейство викупить облігації підприємств за рахунок коштів TARP.

На ринку казначейських облігацій тенденція до падіння прибутковості в п'ятницю продовжилася на тлі невизначеності з планом щодо порятунку автомобілебудівельників. Опублікована інформація з індексу цін виробників за листопад (-2,2%) трохи знизила інфляційні очікування, які наново відродилися в середині тижня, а також сприяла зростанню цін на довгострокові зобов'язання США. Прибутковість по десятилітнім бондам впала на 4 б.п. до 2,57%, по дворічним - на 3 б.п. до 0,76%. Прибутковість по тридцятирічним бондам пробила 3% бар'єр та опускалася до 2,97%, але надія на допомогу автомобілебудівельникам з боку Казначейства США трохи знизила попит на безризикові активи - прибутковість стабілізувалася на рівні 3,05%. Ціни на короткострокові зобов'язання залишилися без змін - таким чином, крива прибутковості знову скоротилася, що свідчить про низькі інфляційні очікування учасників.

Юрій Бєлінський

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua