Європейські індекси впали в п'ятницю більш ніж на 2,4% слідом за акціями автовиробників, банків


Фондові індекси в Європі впали в п'ятницю більш ніж на 2,4% слідом за акціями автовиробників, повідомляє агентство Bloomberg.

Негативно вплинула на ринок новина про провал плану допомоги автомобільній промисловості США. Законопроект про допомогу автомобільній галузі не набрав необхідного числа голосів у Сенаті США, тому що республіканці і демократи, незважаючи на тривалі переговори, не змогли дійти згоди щодо деталей плану. Документ припускав надання кредитів на суму в $14 млрд General Motors Corp. і Chrysler LLC.

"Ринок у дуже страшній ситуації і дуже не розташований до ризику, - заявив Роберт Дрийконинген з ING Investment Management. - Короткострокова перспектива безрадісна".

Ціна акцій BMW AG, найбільшого у світі виробника автомобілів класу "люкс", опустилася за підсумками торгів у п'ятницю на 2%, Daimler AG, другого за величиною в даному секторі - на 4,2%. США є ринком номер один для BMW і другим за величиною - для Daimler, при цьому обидві європейські компанії мають там заводи.

Крах GM й Chrysler "викликає занепокоєння в першу чергу для США, однак в умовах глобалізації це вплине на всі регіони", думає Франц Вензель з Axa Investment Management у Парижі. "Це ставить під питання шанси на відновлення американської економіки, що, як ми очікували, повинне початися в середині 2009 року", - відзначив він.

Котирування паперів Nokian Renkaat упали на 13%. Найбільший виробник шин у Північній Європі заявив, що продажі в четвертому кварталі будуть нижче, ніж очікувалося.

Вартість акцій HBOS звалилася на 23%. Британський банк заявив, що число прострочень по корпоративних зобов'язаннях цього року буде вище прогнозу.

Папери банку Lloyds TSB Group, що купує HBOS, подешевіли на 18%.

Ціни акцій інших фінансових компаній також знизилися. Зокрема, папери UBS, який найбільш сильно постраждав від кредитної кризи, опустилися на 8,5%, французького Credit Agricole - на 7,5%.

Котирування акцій Deutsche Bank упали на 4,9%. Німецький банк, що одержав у минулому кварталі збитки від торговельних операцій на суму $1,68 млрд, знову зазнає збитків. Цього разу втрати підрозділу, очолюваного кредитним трейдером Бозом Вайнштейном, через помилкові прогнози склали біля $1 млрд.

Всі вісімнадцять основних фондових індексів країн Західної Європи знизилися за підсумками торгів 12 грудня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua