Крим зможе отримувати більше електроенергії


Крим зможе отримувати більше електроенергії

На підстанції "Джанкой" запустили в експлуатацію Пристрій поздовжньої компенсації реактивного опору, який дасть змогу збільшити приплив електроенергії на Кримський півострів.

Як повідомив помічник голови Ради міністрів АРК - прес-секретар Олександр Звездін, пристрій поздовжньої компенсації реактивного опору на ВЛ 330 кВ підстанції "Джанкой" дає змогу збільшити приплив на півострів додатково 50 МВт електроенергії (сьогодні сумарна пропускна спроможність – близько 1250 МВт), що рівносильно пуску генерувальної станції такої ж потужності.

Реалізація цього проекту поліпшить якість електрозабезпечення споживачів, зменшить втрати активної потужності в мережах півострова на 3-5%, підвищить енергетичну безпеку регіону.

"Збільшення пропускної спроможності електроенергії з материка дає змогу Криму динамічно розвиватися як курортному і промисловому реґіону, приймати гостей і створювати необхідну базу для залучення інвестицій в економіку республіки", - наголосив голова Ради міністрів автономії Віктор Плакида.

Установка пристрою поздовжньої компенсації реактивного опору міжсистемної ВЛ 330 кВ на підстанції "Джанкой" було передбачене постановою Кабінету Міністрів України та Державною програмою соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим на період до 2017 року.

Кошторисна вартість будівництва становить 59,3 млн. грн. за рахунок коштів інвестиційної програми НЕК "Укренерго".

Все устаткування зібране і поставлене шведською фірмою "АВВ", яка є одним з європейських лідерів у розробленні та виробництві енергетичного устаткування.

Проект такого рівня є першим в Україні та четвертим у світі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua