ГТС України здатна забезпечити безперебійний транзит російського газу в Європу


ГТС України здатна забезпечити безперебійний транзит російського газу в Європу

Газотранспортна система (ГТС) України здатна забезпечити безперебійний і безаварійний транзит російського газу європейським споживачам відповідно до умов довгострокових контрактів.

Як повідомляється в прес-релізі Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України", дочірня компанія НАК - "Укртрансгаз" - щорічно здійснює діагностику трубопроводів і газоперекачувальних агрегатів на об'єктах ГТС.

"Динаміка останніх років показує, що в рамках комплексних корозійних досліджень щорічно перевіряється близько 7 тис. км. Ще близько 2 тис. км газопроводів проходить внутрітрубну діагностику. У той же час здійснюються всі необхідні ремонтні роботи. Відповідний технічний стан вітчизняної ГТС підтверджується безперебійною та надійною роботою протягом усього року", - підкреслюється в прес-релізі.

Крім того, на всіх об'єктах ГТС України проводиться реконструкція технічного обладнання для його приведення до європейських стандартів. За останні кілька років було введено в експлуатацію 69 сучасних високоефективних газоперекачувальних агрегатів вітчизняного виробництва. Щорічні капітальні вкладення в ГТС становлять 1,2-1,3 млрд грн.

"Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" проводять аналогічні регламентні роботи щодо ремонту і підтримки в належному стані магістральних газопроводів", - відзначають у НАК.

У держхолдингу також звертають увагу, що Україна жодного разу не зірвала виконання контрактів з постачання газом європейських споживачів.

Як повідомлялося, транзит природного газу по території України в країни Європи в 2007 році склав 112,1 млрд куб. м, що на 1,5% менше, ніж за 2006 рік. Транзит газу в країни СНД через Україну скоротився в 4,8 рази (на 11,7 млрд куб. м) - до 3,1 млрд куб. м.

Транзит природного газу по території України в країни Європи в січні-листопаді 2008 року, за оперативними даними, склав 107,5 млрд куб. м - на 7,6% більше, ніж за аналогічний період 2007 року

"Укртрансгаз" є оператором ГТС України, щорічна пропускна здатність якої на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи - 142,5 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua